Erastamisagentuuri nõukogu liikmed tunnistavad poliitilist survet

16. august 2001, 08:20

Erastamisagentuuri nõukogu reformierakondlasest liige Ants Leemets tunnistas poliitilist survet Eesti Raudtee erastamise ärajätmiseks, kuid keeldus nimetamast konkreetseid nimesid, kirjutab Postimees.

Teise reformierakondlasest EEA nõukogu liikme Ignar Fjuki sõnul on peaministrini ilmselt jõudnud kuuldused, et BRS võib erastamiseks ajapikendust küsida ning toonitab vajadust erastamine igal juhul ühe või teise tulemusega 31. augustil lõpetada.

?Kui Laar ütleb, et tal pole BRSi kohta uut infot, on see halb uudis, sest BRS pole siiani agentuurile tõestanud, et tal oleks raha ja võimalikeks leppetrahvideks vajalikud tagatised olemas,? rääkis Fjuk.

Peaminister Mart Laari viimased avaldused Eesti Raudtee erastamise teemadel annavad poliitikute hinnangul Laarile võimaluse erastamise luhtumise korral valitsuselt vastutuse koorem erastamisagentuurile lükata.

EEA nõukogu Rahvaliidu poliitikust liikme Tiit Tammsaare hinnangul on Laari käitumine vastuolus valitsusliidu seniste avaldustega. ?Valitsus tahab ilmselt erastamise luhtumisel süü veeretada vaid agentuuri kaela,? märkis Tammsaar.

Peaminister Mart Laar kinnitas ka eile, et juhul kui Baltic Rail Service"il (BRS) tekib raha hankimisega raskusi või pole päriselt selge raha päritolu, tuleb raudtee erastamine luhtunuks kuulutada. Siiani on kolmikliidu poliitikud hoidnud erastamisel kindlat liini ja väitnud, et BRSiga erastamisel mingeid probleeme pole.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing