Ettepanek tulumaksuseaduse muutmise eelnõu kohta

21. august 2001, 00:00

Hiljuti valmis rahandusministeeriumis tulumaksuseaduse muutmise eelnõu, mis peaks kehtima hakkama järgmise aasta algusest.

Leian, et nimetatud eelnõusse peab sisse viima sätte töölkäimise kulude üksikisiku tulumaksuga maksustatavast tulust mahaarvamise kohta. Need kulud on töötajate poolt aasta jooksul tehtud kulutus. Paljudele moodustavad töölkäimise sõidukulud märgatava osa väljaminekutest. Näiteks Kagu-Eesti tolliametnikel isikliku sõiduautoga piiritollipunktidesse sõidu kulud moodustavad üle 15 000 krooni aastas.

Tihti on inimesed sunnitud kasutama töölkäimiseks isiklikke sõiduautosid. Seda eriti ühiskondliku transpordi puudumisel ning selle sõiduplaanide sobimatusel.

Näiteks naaberriigis Soomes arvatakse 3000 marka omavastutusosa ületavad ühiskondliku transpordiga töölkäimise sõidukulud maha üksikisiku maksustatavast tulust.

Soomes loetakse isikliku sõiduauto kasutamist kulude mahaarvamisel põhjendatuks, kui see on tingitud ühistranspordi sõiduplaanide sobimatusest või kui ühiskondliku transpordi ooteaeg päevas kujuneb pikemaks kui kaks tundi.

Arvan, et analoogselt põhjanaabritega tuleb ka Eestis lubada töölkäimise sõidukulud üksikisiku maksustatavast tulust maha arvata.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing