Ülo Toomsalu • 23. august 2001 kell 6:06

Võimuliit vaidleb presidendikandidaatide üle homseni

Kolmikliit vaidleb homseni, kas esitada presidendivalimistel riigikogus ühine kandidaat või astub võimuliidu iga osapool üles oma soosikuga, kirjutab Eesti Päevaleht.

Erakondadel on oma kandidaadi ülesseadmisega riigikogus toimuvatele valimistele aega laupäeval kella 18-ni. Keskerakonnal on Peeter Kreitzbergi esitamiseks vajalikud 21 häält juba olemas.

Mõõdukate fraktsiooni esimehe Tõnu Kõivu sõnul on esmaseks ülesandeks taastada kolmikliidu vahel ühine mõtlemine. ?Et rahvas näeks, et suudetakse koos edukalt tegutseda,? sõnas Kõiv.

Täna kirjutavad eeldatavasti kõik fraktsioonid alla leppele, et lõpusirgel olevad valimised toimuksid ausas ja avalikus konkurentsis.

?Loodame saada sellele kõigi allkirjad ning kuidas keegi siis edasi käitub ? see jäägu igaühe südametunnistusele,? märkis Kõiv.

Samas ei välistanud parlamendi Mõõdukate fraktsiooni juht, et kolmikliit suudab välja pakkuda ka ühise kandidaadi. ?Väitlused on hetkel algfaasis, kuid miski pole välistatud,? ütles Kõiv.

Täna koguneb Reformierakonna volikogu, et laiendatud rühmas arutada Toomas Savi kampaania meeskonna väljatöötatud võimalusi. ?Siis otsustame, kas astuda üles riigikogu või valijameeste ees,? sõnas volikogu esimees Paul-Eerik Rummo.

Võimaliku kolmikliidu ühise kandidaadi mõtet pidas Rummo heaks, kuid vähetõenäoliseks. ?See avaldus, mille Mõõdukad tegid, ei sisalda sellist eesmärgi seadmise nõuet ja seega ei usu ma ühisesse kandidaati,? ütles Rummo.

Hetkel kuum