Riigikogu loeb NRG-lepet sõnastike abil

24. august 2001, 08:11

Kui Narva elektrijaamade müügileppeid lugeda tahtvad parlamendisaadikud suunduvad täna pärast kella üht päeval selleks Toompea lossi kolmandale korrusele eraldatud tuppa, tuleb neil astuda silmitsi umbes 600 lehekülje ingliskeelse juriidilise tekstiga, kirjutab Postimees.

?Riigikogu liikmetele antakse kasutamiseks sõnastikud,? märkis ASi Eesti Energia kommunikatsioonijuht Erki Peegel. ?Lepinguid viiakse sinna neli-viis eksemplari, ning kohal on ka Eesti Energia ja NRG Energy juristid.?

Lõviosa lepingutekstidest on inglise keeles, mida opositsioonilise Rahvaliidu esimehe Villu Reiljani hinnangul valdab umbes pool Riigikogu liikmetest.

Üks ingliskeelse juriidilise tekstiga hättajääjaist on näiteks rahvaliitlane Tiit Tammsaar, kes eile tunnistas: ?Mina olen saksa keele mees.?

ASi Eesti Energia juhatuse esimehe Gunnar Oki sõnul on eestikeelsena olemas möödunud aasta augustis NRG Energyga alla kirjutatud Narva elektrijaamade osaluse müügileppe põhitingimused. Kuid see leping määras üksnes raamid nendele lepingutele, mis on tänaseks poolte vahel parafeeritud.

Kõik asjassepuutuvad lepingud saavad eesti keelde tõlgitud selleks hetkeks, kui need lõplikult allkirjad saavad ning sellega juriidiliselt siduvateks dokumentideks muutuvad.

Eesti Energiat nõustava advokaadibüroo Raidla Partnerid advokaat Sven Papp viimistles eile õhtul konfidentsiaalsusleppe teksti, mille iga riigikogu liige peab allkirjastama, kui tahab Eesti ja Ameerika energiafirmade läbirääkimistel kokkulepitud tekste näha.

Erki Peegli sõnul on konfidentsiaalsuslepingu allkirjastamine parlamendisaadikutel lepingute nägemiseks vältimatu eeltingimus. Kes riigikogu liikmetest allkirja ei anna, seda dokumentide juurde ei lubata.

Samuti polnud eile õhtuks teada, kas inglise keelt mitteoskavad parlamendisaadikud tohivad juurde paluda tõlki.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing