Pärnusse pargi asemele tööstusküla

28. august 2001, 08:16

Kui senise tulevikunägemuse järgi pidi Vana-Pärnu rannaniidule tulema park ja käpaliste kaitseala, siis nüüd kaaluvad sadama juhid ja linnapea finantsskeemi, mis võib tuua Vana-Pärnu elanike naabriks tootmisettevõtted ja tööstusküla, kirjutab Pärnu Postimees.

Meelemuutuse aluseks on rahapuudusel aastaid tagataskus püsinud Pärnu sadama kavandatav ringtee, mille ehitamine võib asjaolude soodsa seisu korral tuleval aastal riigi toel alata.

Esialgse kokkuleppe järgi rajab riik ringtee Haapsalu ja Tallinna maantee vahelise osa koos Sauga jõe sillaga. Riik on kolmekilomeetrise teelõigu ehitamiseks valmis kulutama 70-80 miljonit krooni, kuid on seadnud eeltingimuseks, et valdavalt rannaniidul kulgev kahekilomeetrine teelõik tuleb ehitada linna ja asjast huvitatud firmade osalusel.

Kaks kuud tagasi tegi Pärnu Sadama juhatuse esimees Peeter Volkov linnale ettepaneku müüa raha saamiseks teega piirnevaid krunte.

?Kruntidele võib rajada ladusid, tööstust, angaare, laoplatse - sisuliselt tööstusküla,? täpsustas Pärnu Sadama väidetavalt mõjukaim omanik Rein Kilk teega piirneva ala võimalikku tulevikku.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing