Börsilt lahkumine annab Pro Kapitalile moraalse hoobi

Inno Tähismaa 29. august 2001, 00:00

?See on pigem suur moraalne mats,? kommenteeris kauplemise peatamise mõju Eesti suurima maaklerfirma Hansapanga maakler Mattias-Silvester Mustonen. Tema sõnul on Pro Kapitali juhtkond end seni tundnud suhteliselt kindlalt ja kauplemise lõpetamine tähendab, et vanade reeglite järgi enam mängida ei saa. Ettevõttel on raskem korraldada uut aktsiaemissiooni ja investoreid kaasata. Samuti on see halb uudis praegustele aktsionäridele, kuna kaubelda on raskem, lisas Mustonen.

Mustonen ütles, et Pro Kapitali aktsial on ka varem likviidsust nappinud, mis tähendab, et aktsiaga on olnud raskem kaubelda. ?Loodame, et Preatoni Pank OTCd (börsiväline kauplemine) edasi teeb,? lisas ta, vihjates võimalusele, et pank jätkab aktsiatega kauplemist turuväliselt.

Mustonen tunnistas, et viimasel ajal Pro Kapitali kohta avaldatud infoga seoses pole keegi huvi tundnud, mis toimub. ?Me pole seda aktsiat kellelegi soovitanud ega sellega kaubelnud,? ütles ta. ?Kui mõne teise ettevõttega oleks selline asi juhtunud, oleks väikeinvestorid paaniliselt helistanud ja huvi tundnud.?

Ühispanga analüütik Aivo Kangus ütles kauplemise peatamise mõju kommenteerides täiendavalt, et sellisel juhul peab üks aktsionär ettevõtet majandama hakkama. ?Kui vahendeid on raskem kaasata, siis tõmbub ka tegevus kokku,? ütles ta.

Eestis puudutab Pro Kapitali aktsiaga kauplemise peatamine lisaks sajakonnale Pro Kapitali eestlasest väikeinvestorile kõiki Äripäeva Indeksi Fondi osakute omanikke, keda on 500 ringis. Seoses Pro Kapitali aktsiaga kauplemise peatamisega börsil ei kaubelda juba kuu aega ka indeksifondi osakutega.

Indeksifondi haldur, Ühispanga Varahalduse ASi fondijuht Vahur Madisson ütles eile, et fondi suhtes otsuse tegemiseks oodatakse ära börsi noteerimiskomisjoni otsus. Siis lepitakse Äripäeva toimetajatega kokku, kas Pro Kapitali aktsia võetakse indeksi koosseisust välja või mitte. Pro Kapitali suure turuväärtuse tõttu on selle osakaal fondis 10, sama suur on Hansapanga osa.

Pro Kapitali aktsiatega kaupleva Preatoni Panga juhatuse esimees Ott Karolin ütles, et ei oska kauplemise peatamise mõju Pro Kapitalile kommenteerida. ?Seda peaks Pro Kapitali juhtide endi käest küsima,? lisas ta.

Pro Kapital Grupi juhatuse liikme Aivar Pihlakuga polnud eile võimalik ühendust saada. Pro Kapital Eesti juht Andrus Laurits oli eile hõivatud noteerimiskomisjoni istungiks ettevalmistamisega ja Pro Kapital Grupi nõukogu esimees Ernesto Preatoni ei leidnud samuti mahti asja kommenteerida.

Börsi noteerimiskomisjon kogunes eile Pro Kapitali saatust börsil otsustama õhtul kell viis ja otsus tehti hilisõhtul. Börs avalikustab eilse otsuse täna.

___________________________________________

25.07.2001 Maaklerid soovitavad börsilt lahkuda

28.08.2001 Pro Kapitali ähvardab hundipass

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing