Majanduskasvu ootused lähevad lahku

ÄP Online 31. august 2001, 00:00

Teises kvartalis olid üldised arengutrendid samalaadsed kui aasta alguses, tugev areng püsis siseturul ja tarbijale orienteeritud sektorites, samas kui ekspordi ja tööstussektori kasv on hakanud aeglustuma, märkis Trigon Markets eile avaldatud analüüsis. Oletades, et Euroopa ja maailma majanduses ei tule lähiajal olulisi muutusi, loodab Trigon Markets selle aasta Eesti majanduskasvuks 4,7.

Statistikaamet avaldab riigi teise kvartali majanduskasvu esialgsed numbrid esmaspäeval, 3. septembril.

Esimeses kvartalis kasvas Eesti majandus 5,8.

?Ootame SKT kasvu 4,6 teises kvartalis ja arvame, et see number võib pigem väiksem tulla,? ütles Ühispanga analüüsiosakonna juhataja Sven Kunsing.

SKT kasv kahaneb Kunsingu hinnangul ka kolmandas kvartalis (praegu ootus 4), neljandas kvartalis on loota olukorra teatavat paranemist.

?Riskid on siiski pigem allapoole, sest hetkel pole näha välisturgude kosumist, mis on Eestile väga oluline ja ilma milleta ei kujuta ette ka kodumaise nõudluse olukorra paranemist,? rääkis Kunsing.

Hansapanga majandusanalüütiku Maris Lauri hinnangul tuleb Eesti teise kvartali majanduskasv 5,5 või isegi veidi suurem. ?Hansapank ootab sisuliselt sama suurt kasvu, nagu oli ka tänavu esimeses kvartalis, kui majandus kasvas 5,8,? ütles Lauri.

Majanduskasvu aluseks on Lauri sõnutsi tugev eratarbimine ja investeeringud. Ekspordinumbrite tagasilangus pole aga väga oluline.

Põhjuseks, miks eile oma prognoosi avaldanud Trigon Markets ootab teise kvartali majanduskasvuks 4,7 ehk peaaegu protsendi võrra Hansapangast vähem, peab Lauri seda, et Trigon Markets hindab üle ekspordi mõjusid. ?Meie arvates oli mõnes majandusharus küll ekspordiga raskusi, aga üldiselt mingit traagikat polnud,? ütles ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing