Ülo Toomsalu • 30. august 2001 kell 6:07

Vargad viisid Endla kaitsealalt puhkekoja

Vargad viisid Järvamaal Koeru vallas Endla looduskaitsealalt minema puhkekoja, mille vald oli mõni nädal varem oma raha eest paigaldada lasknud, kirjutab Järva Teataja.

Koeru vallavanem Jaago Kuriks ütles, et vargad viisid minema ühe neljast puhkekojast, mille eest vald maksis 6000 krooni. Ülejäänud kolme eest tasusid kohalikud ettevõtjad.

?Nende aastate jooksul, kui vald võttis koos Endla looduskaitseala juhtkonnaga Norra-Oostriku allikate piirkonda puhkekohti rajada, pole varem midagi lõhutud ega ära viidud,? lausus Kuriks. ?Oleme seda isekeskis koguni imeks pannud.?

Endla looduskaitseala direktor Ärni Kuusik kuulis puhkekoja vargusest Ervita puutöömehelt Rein Voolaiult, kes oli koja valmistanud.

?Kui Rein läks Järva- ja Jõgevamaa piirile Põltsamaa jõe äärde Jõekülla pinke paigaldama, helistas ta mulle ja küsis, kuhu me selle paviljoni oleme viinud,? rääkis Kuusik. ?Alles siis sai selgeks, et puhkekoda langes hoopis varaste saagiks.?

Kuusiku hinnangul ei saa sellist paviljoni niisama lihtsalt ja kiiresti maha võtta, seda enam, et möödasõitjad võinuks vargusele peale sattuda.

Hetkel kuum