Ericssoni ja Nokia müügilaine jätkus

Peeter Koppel 06. september 2001, 00:00

Helsingi ja Stockholmi börsidel kulges eilne kauplemispäev taas börside juhtaktsiate Nokia ja Ericssoni kukkumise tähe all.

Eile nimelt hakkasid investeerimispangad reageerima Ericssoni üleeilsele avaldusele, kus ettevõte ei maalinud oma tulevikst just ilusat pilti. Eile aga andis langusele hoogu juurde aga Prantsuse telekommunikatsiooniseadmete tootja Alcatel, kest teatas, et ettevõte ei pruugi käesoleva laastal teenida isegi tegevuskasumit.

Telekommunikatsiooniseadmete tootjad olid hammaste vahel ka investeerimispankadel, kes esiteks kärpisid nii Nokia, Ericssoni kui Motorola hinnasihte kui andsid ka hinnagu mobiilside üldistele tendentsidele, leides, et järgmine aasta võib olla esimene aasta, mil mobiilsidevõrkudesse tehtavad investeeringud võrreldes eelmise aastaga isegi vähenevad.

Ühendriikide aktsiaturud alustasid eilset kauplemispäeva küll liikumisega üleeilsete sulgemistasemete lähedal, kuid peagi võttis vähemalt tehnoloogiasektor taas sisse juba liigagi tuttavaks muutunud langussuuna ning Nasdaqi üldindeks hakkas taas jõudma oma käesoleva aasta madalaima taseme lähedusse.

Põhjuseks olid juba eelkirjeldatud telekommunikatsiooniseadmete tootjate nutused väljavaated. Lisaks sellel on analüütikud hakanud rääkima sellest, et USA majanduse olukorra paranemist järgmise aasta esimesel poolel ei paista ning pigem lükkub see lausa aastasse 2002. Seega on indeksite selle aasta madalaimad tasemed veel tõenäoliselt testimata.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:51
    Otsi:

    Ava täpsem otsing