Pääs internetti peitub sinises klahvis

ÄP 06. september 2001, 00:00

Ericssoni uue telefoni suurimaks erinevuseks eelmistest Ericssonidest ongi nn sinine internetiklahv, millele vajutades saab kiiresti ja sekeldusteta kasutada mobiilset internetti. Nii on tagatud lihtsam juurdepääs uudistele ja meelelahutusele, samuti on tunduvalt lihtsam laadida telefoni erinevaid pilte ja helinaid. Ka teeb telefoni kuuerealine ekraan WAP lehekülgede vaatamise mugavaks.

Et Ericsson T65 kasutab GPRS tehnoloogiat koos WAP 1.2.1 browseriga, siis on varasemaga võrreldes kiirem ka andmeside, selle maksimumkiiruseks on kuni 43.2 kbps. See tähendab, et data ja failide saatmine ning vastuvõtmine toimub kiiremini kui seni, tehes pideva juurdepääsu mobiilsele internetile reaalsuseks.

Uus telefon võimaldab ka EMS-de saatmise. EMS on seni mobiiltelefonides sõnumite saatmiseks kasutatud SMS-i täiustatud versioon, lisaks tavapärasele tekstile on võimalik EMS?i toetavate telefonidega saata nii pilte, helisid, animatsioone, kui ka erinevaid helinatoone. Seega muutub mõtete ja tunnete omanäoline väljendamine lühisõnumite abil tunduvalt lihtsamaks.Uue telefoni võimaluste hulka kuulub ka pilditöötlusprogramm, mis laseb kasutajal joonistada telefonis joonistada.

Uue täienduse on saanud ka tavapärane telefoniraamat, lisaks nimedele ja numbritele on sinna võimalik lisada nüüd ka inimeste pilte, seega on telefonikõnet vastu võttes võimalik näha, kes helistab, T-65ga on võimalik edukalt saata ja vastu võtta ka e-maile.

T65 võimalused annavad ka võimaluse kasutada arvutitest juba tuntud taustapilte ka mobiiltelefonis, kasutada mobiilchat?i, kalendrit ning mängida nelja mängu

Suureks erinevuseks varasemate Ericssoni telefonidega võrreldes on ka välise antenni puudumine, see teeb telefoni väga Nokia mobiilide sarnaseks. Lisaks sisseehitatud antennile on T65l ka sisseehitatud aku.

Telefoniga saab kasutada ka mitmesuguseid lisaseadmeid, näiteks Ericssoni Communicami kasutades muutub lihtne mobiiltelefon digitaalkaameraks, võimaldades hetkeliselt saata digitaalfotosid nii kirjade lisana kui ka läbi interneti pildialbumite. Samas puudub T65l infrapunaliides.

Ericsson T65 jõuab müüki GSM 900/1800 standardit kasutavatele turgudele käesoleva aasta neljandas kvartalis, esimesed T65 eksemplarid on jõudnud juba ka Eestisse.

___________________________________________

Lähim konkurent Nokia 3330

 • Kaal: 133 g (standartakuga)
 • Mõõdud: 113x48x22mm
 • Kõneaeg: 2,5?4,5 tundi
 • Ooteaeg: 55?260 tundi
       - kuni 100 nime telefoni mälus ja 250 nime SIM kaardil
       - automaatne keele valik SIM kaardilt
       - ennetav tekstisisestus
       - häälvalimine kuni kaheksale nimele
       - 35 telefoni ja 7 isiklikku helinatooni
       - WAP 1.1 Browser
       - Screensaveri võimalus
       - kell
       - stopper
       - 5 mängu
       - mobiilchat
       - täiendatud SMS (saab saata pilte)
  Allikas: www.nokia.com

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

  Vaata kogu kava
  Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
  25. November 2011, 11:51
  Otsi:

  Ava täpsem otsing