Pärnu politsei otsib surmavedeliku levitajaid

10. september 2001, 11:32

Pärnu politsei on seoses mürgistus- ja surmajuhtimitega praeguseks vahi alla võtnud neli inimest, kellest kaht süüdistab otseselt surmava vedeliku müügis, kaht aga muu keelatud kauba hoidmises oma elukohas.

Politsei on kõnealuses juhtumis algatanud kriminaalasja kriminaalkoddeksi paragrahvi alusel, mis käsitleb surma põhjustamist ettevaatamatuse tõttu. Politseiameti pressiesindaja Indrek Raudjala sõnul võib kinnipeetute arv suureneda, sest politsei on teinud eilsest alates vahetpidamata tööd.
Üheksa läbiotsimise käigus Pärnus linnas ja maakonnas on ära võetud nii salaalkoholi kui maksumärkideta sigarette, leitud on ka üks salaviina villimise tehas.


Politseiameti pressiesindaja Indrek Raudjala sõnul oli mürgine vedelik villitud erinevatesse prügikontneinereist võetud kasutatud pudelitesse, mille hulgas oli nii limonaadi- kui viinataarat.

Surma põhjustanud vedelik on saadetud ekspertiisi ja selle koostis selgub homme-ülehomme. Tekkinud sümptomite ja lõhna järgi on alust öelda, et tegu on puupiirituse baasil tehtud seguga, lausus Raudjalg.

Küsimusele, kas tegu ei ole politsei tegemata tööga, vastas Raudjalg, et politsei võitleb salaviinaga pidevalt. Kuna tegu on suures osas sotsiaalse probleemiga ja nõudlus sellise odava kraami järele ühiskonnas olemas, on tulemused tema hinnangul rasked tulema.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing