Eesti tunneb Ameerika rahvale kaasa

12. september 2001, 08:13

Eesti president Lennart Meri ja peaminister Mart Laar avaldasid eile oma avaldustes kaastunnet president George Bushile ja kogu Ameerika Ühendriikide rahvale, kirjutab Postimees.

President Meri kinnitas USA president Bushile seoses Maailma Kaubanduskeskusele ja Pentagonile tehtud terroriaktidega saadetud kaastundeläkituses, et meie kõigi mõtted on vigastatute ja hukkunute perede juures.

?Eesti on seisnud Ameerika Ühendriikide kõrval minevikus ja me seisame oma Ameerika sõprade kõrval neil tragöödiatundidel,? kirjutas Meri.

Ta lisas, et igasuguse terrorismi vastu tuleb kõigi vahenditega võidelda ja et Eesti toetab Ameerika Ühendriike rünnakute eest vastutajate kohtu ette toomisel.

Eesti valitsus kogunes eile kell pool kuus õhtul kabinetinõupidamisele 2002. aasta eelarveprojekti arutama, ent istungi algul andsid siseminister Tarmo Loodus, kaitseminister Jüri Luik ja välisminister Toomas Hendrik Ilves kolleegidele infot terrorirünnakutest Ameerika Ühendriikides.

Valitsuse pressibüroo teatel informeeriti ministreid, et Eestile olulised objektid on kaitstud ja vajadusel on asjaomased teenistused valmis suurendama mõne objekti turvalisust.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing