Metanoolimürgitus: hukkunute arv ulatub 51ni

13. september 2001, 17:07

Politseiameti pressiesindaja Indrek Raudjalg teatas, et mürgitusjuhtumite tagajärjel on kokku hukkunud 51 inimest, neist 49 Pärnu- ja kaks Läänemaal mürgituse saanud inimest.

88 kannatanut viibib haiglaravil ning 37 inimest on peale arstiabi andmist haiglast välja kirjutatud.

Tänase päeva jooksul lisandunud ohvritest suri esimene, Läänemaalt pärit mees, Tallinnas haiglas ning teine, Pärnust pärit ilmselt metanooli tarvitanud naine, leiti surnuna oma elukohast. Kaks viimast ohvrit, Pärnu linnast pärit mees ja Pärnumaalt pärit naine, surid samuti Tallinnas haiglas.

Surmajuhtumite uurimiseks alustatud kriminaalmenetlused võttis neljapäeval üle Keskkriminaalpolitsei Lääne regionaalkeskus. Uurimise efektiivsemaks läbiviimiseks moodustas politseipeadirektor Harry Tuul uurimisgrupi, kuhu kuuluvad kaks Keskriminaalpolitsei ja kaks Pärnu politseiprefektuuri kriminaalosakonna töötajat. Vajadusel saab uurimisgrupp igakülgset abi teistelt politseiasutustelt.

Kokku on politsei viimastel päevadel üle kogu Eesti kontrollinud 1107 aadressi, mille kohta on tulnud informatsiooni ebaseadusliku alkoholi müügi kohta. 269 kontrollitud kohast on illegaalset alkoholi ka leitud, kokku 7918 liitrit. Lisaks on politsei leidnud ja võtnud hoiule 49 999 pakki maksumärkideta sigarette.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing