Analüütikute hinnangud valdavalt pessimistlikud

14. september 2001, 00:00

USA investeerimispank Goldman Sachs prognoosib, et terroriaktid avaldavad kõige suuremat mõju lennufirmadele, hotellidele, meelelahutusärile ja jaekaubandusele.

Ühtlasi peab pank tõenäoliseks, et traagilised sündmused avaldavad negatiivset mõju tarbijate ja firmade tuleviku-usule, mille tagajärjel võib majanduslik tõus edasi lükkuda. Panga arvates sõltub majanduse toibumine väga palju sellest, kui tõhusaid rahapoliitilisi abinõusid lähinädalatel rakendatakse. Pank peab tõenäoliseks ka seda, et nafta hind lähiajal normaliseerub.

___________________________________________

Paljud analüütikud on USA katastroofi võrrelnud Lahesõjaga 1990ndate alguses ning nentinud, et praegune olukord võib osutuda palju tõsisemaks suurema ohvrite arvu tõttu USA pinnal, kirjutab The Wall Street Journal.

1990. a kannatas reisimine terrorirünnakute hirmu tõttu, seekord on terve õhuliiklussüsteem suletud juba aset leidnud rünnakute pärast.

?Nõrkus võib olla suurem, sest see puudutab ameeriklasi otsesemalt, see toimub meie endi maal,? ütles Stone & McCarthy uuringufirma analüütik Ray Stone. Ta lisas, et majandus on praegu palju haavatavam kui 1990 ? investeeringute maht ja eksport vähenevad, töötus on järsult tõusnud ja aktsiahinnad kukuvad. Tragöödia võib avaldada tugevat mõju eratarbimisele, mis oli majanduse viimane kaitsevall.

___________________________________________

Maailmamajanduse olukord halveneb terrorirünnakute tõttu isegi siis, kui maailma juhtivad keskpangad asuvad intressimäärasid langetama, kirjutas uudisteagentuur AFX analüütikute hinnangutele tuginedes.

Mõne analüütiku hinnangul halveneb majanduse olukord vaatamata sellele, et pikemas perspektiivis loob katastroof võimalused uute töökohtade loomiseks ja majanduskasvu suurenemiseks ehitusse suunatavate lisakulutuste kaudu, sest olulised on turvatunne ja kaitse.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:52
    Otsi:

    Ava täpsem otsing