Ameerika aktsiaturg otsib oma teed

Romet Kreek 19. september 2001, 00:00

Ühendriikide aktsiaturud lõpetasid esmaspäeval sügaval miinuses. Dow tööstuslik keskmine kukkus sel päeval 7,13 ja Nasdaq 6,83.

USA börsidel püütakse pärast esmaspäevast järsku langust leida suunda, mistõttu aktsiaturg liikus väga väikestes piirides pluss- ja miinuspoolel.

Osa investoreid otsib pärast esmaspäevast aktsiate müügilainet ostuvõimalusi. Internetifirmade aktsiad käitusid eilse päeva alguses hästi, samuti keemiatööstuse ja autotööstuse ettevõtete aktsiad.

Kehvasti läks meretranspordi- ja kütusefirmadel. Kindlustusaktsiad on teist päeva järjest miinuses. Lennundusfirmade aktsiad tõusid ja autotranspordifirmad langesid.

Järjest enam firmasid kavandab aktsiate tagasiostu, mõni ettevõte, kellel vaba rahavoogu napib, emiteerib suisa võlakirju aktsiate tagasiostuks. Pole teada, kui palju aktsiaid on juba tagasi ostetud ning kui palju ja millal veel tagasi ostetakse.

Analüütikud teisel pool lompi hakkavad seoses võimaliku majandussurutisega uuesti läbi vaatama aktsiasoovitusi. USA investeerimispank Goldman Sachs on välja toonud järgnevad valdkonnad, mida tuleks jälgida.

Millised on ettevõtte tooted, kui sõltuv/sõltumatu on ettevõte majanduskasvust, kas firma tegeleb püsikaupadega või mitte? Milline on firma finantsiline tugevus ? kas ta on stabiilne, kas ta vajab lisaraha? Milline on firma kulude struktuur ? kas firma kulud on madalad, kui sõltuv ta on energia- ja valuutakursside muutustest ja kus asuvad firma turud.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:53
    Otsi:

    Ava täpsem otsing