Aastavahetusel reisijad peavad arvestama eurole üleminekuga

19. september 2001, 16:48

Need, kes plaanivad minna aastavahetuseks reisile mõnda eurotsooni riiki, peavad kaasa võtma sihtkohariigi rahvusvaluuta, selgitab Eesti Pank mitme riigi eurole ülemineku mõjusid Eestile.

Rahvusvaluutas saab endistviisi tasuda ka 2002. aasta jaanuari alguses. Alates 2.jaanuarist 2002 on reisile minnes võimalik eurosid Eestist kaasa saada.

Võimalikult suur osa maksetest tuleks sooritada krediitkaardiga, soovitab Eesti Pank. 'Sellega vähendate sularaha vahetamisega tekkida võivaid probleeme ja kaitsete end ka võltsitud eurode eest.'

Uute reisit?ekkide ostmisel tuleks eelistada eurodes nomineeritud reisit?ekke. Vanad, endistes rahvusvaluutades nomineeritud t?ekid oleks soovitav esitada oma pangale enne 31. detsembrit 2001.

Seoses üleminekuga eurole kaovad uuest aastast käibelt 12 rahvusvaluutat. Ühisraha võtavad kasutusele Austria, Belgia, Hispaania, Holland, Iirimaa, Itaalia, Kreeka, Luksemburg, Portugal, Prantsusmaa, Saksamaa ja Soome.

Paralleelkasutusperiood, mil eurode kõrval saab sularahas maksmiseks veel kasutada ka rahvusvaluutasid, kestab 1. jaanuarist 28. veebruarini, kuid on mõnes riigis ka lühem. Hollandis jaanuari lõpuni, Iirimaal 9. veebruarini ning Prantsusmaal 17. veebruarini. Üleminekuperioodi lõppedes on võimalik veel pika aja jooksul rahvusvaluutat ümber vahetada, ent seda ainult vastavate eurotsooni riikide keskpankades.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing