Hansapanga aktsiat ähvardab langus

Kaja Koovit 20. september 2001, 00:00

?Loomulikult tekitab uudis negatiivseid emotsioone,? tunnistas Hansapanga aktsionär, endine EMEXi peadirektor Toomas Keridon. ?Spekuleerisin natuke ühinemisest saadava täiendava tulu teenimise võimaluse peale,? põhjendas ta.

Keridoni sõnul pole ühinemise ärajäämine siiski suur tragöödia, sest Hansapanga aktsia hind on viimasel ajal nagunii märkimisväärselt allapoole liikunud. Pangal läheb aga endiselt hästi ning tegemist on perspektiivika ettevõttega, mille aktsia hind on atraktiivne, rääkis Keridon.

Investeerimispanga Suprema analüüsi osakonna juhataja Veikko Maripuu sõnul suruvad hinnalangust peale just spekulatiivsed investorid, kes lootsid kahe panga ühinemisel lõigata kasu näiteks väikeaktsionäridele tehtavast ostupakkumisest. Kuna panga tulevikuväärtusest loodeti kiiremini kasumit lõigata, võidakse nüüd aktsiaid müüma asuda.

?Kindlasti ei saa eeldada, et sündmus aktsia hinnale kuidagi toetavalt mõjuks, pigem on küsimus languse suuruses ja iseloomus,? kinnitas Ühispanga kapitaliturgude strateeg Aivo Kangus panga finantsportaalis U-Plaza.

Trigon Marketsi peaanalüütik Toomas Reisenbuk lausus, et Hansapanga hinda ei olnud olulisel määral ühinemise preemiat arvestatud, mistõttu märkimisväärset aktsia hinna langust ei tohiks järgneda.

Pikemas perspektiivis ei tohiks Hansapanga aktsionäridel muretsemiseks põhjust olla, sest tegemist on tugeva ettevõttega ning aktisa hind peaks järgima kogu sektori hinnaliikumist.

Maripuu märkis, et näeb Hansapangal suurt potentsiaali ning panga aktsia on üks nende poolt kindlalt soovitatav investeering.

___________________________________________

SEB ja Swed loobuvad ühinemisest

Võitlus pangandusturul suureneb

Hea uudis Ühispanga ja Hansapanga klientidele

Hansapanga aktsia jätkab iseseisvalt

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing