Inspektsioon nõuab Pro Kapitali pabereid kohtu abil

Inno Tähismaa 21. september 2001, 00:00

Väärtpaberiinspektsiooni juht Kristjan-Erik Suurväli ütles, et saamata jäänud info oli seotud Pro Kapitali omanikustruktuuri ja äritehingutega. Protokoll tehti Pro Kapitali juhatuse liikme Aivar Pihlaku nimele. Suurväli tunnistas, et Pro Kapitaliga suheldes on info liikumine veninud. ?Ja seda mitte meie süül,? lisas ta. Protokolli koostamine on tema sõnul vahendiks, mis peaks tagama, et info liiguks.

Suurväli ütles, et ta ei oska öelda, millal inspektsioon uurimise tulemustega välja tuleb. Tema sõnul pole inspektsioonil uurimise osas mingit tärminit, aga üle nelja kuu asjaga venitada ei soovita. Uurimine võtab tema sõnul aega, sest tegemist on oluliste otsustega. Suurväli ei osanud veel öelda, kas inspektsioon teeb Pro Kapitali tegevuse põhjal politseile avalduse kriminaalasja algatamiseks.

Tallinna prokuratuuri prokurör Kristel Siitam pikendas eile ASi Pro Kapital Grupp ja Baltic Investments Ltd. tegevuse põhjal algatatud kriminaalasja uurimist veel nelja kuu võrra kuue kuuni ehk 20. jaanuarini 2002. aastal.

?Korraga nii kaugele pikendamine tuleneb eelkõige sellest, et läbitöötamist ja põhjalikku analüüsimist vajab tohutu hulk materjale, mis ka oma sisult just eriti lihtsate hulka ei kuulu. Samuti tuleb selle kriminaalasja uurimisel suhelda välisriikidega, mis võib aga teatavasti olla väga aeganõudev,? põhjendas Siitam.

Maksuameti maksupettustega tegelev osakond algatas kriminaalasja firmades Pro Kapital ja Baltic Investments toimunu kohta kaks kuud tagasi. Kui sealt avastatakse maksupettust, võivad järgneda kriminaalasjad ettevõtete juhtide suhtes.

Kuu aega tagasi korraldas maksuamet läbiotsimise AS Pro Kapital Grupi juhatuse liikme Aivar Pihlaku büroos advokaadibüroo Legalia ruumides, kus asus ka firma Baltic Investments. Samas töötab advokaadi abina Lauri Paulus, kes esindab Preatoniga seotud firmasid.

Riia börsil peatatakse täna kauplemine Ernesto Preatoni osalusega maiustuste tootja Staburadze aktsiatega, teatas Reuters. Otsuse põhjuseks on see, et börs pole saanud informatsiooni firma finantsseisu kohta. Praeguseks ei ole Riia börs saanud infot Staburadze ja selle tütarfirmade finantsolukorra kohta, samuti ei ole informatsiooni ettevõtte tuumikomaniku Nordic Foodi aktsiate tagasiostu kohta, teatas börs. Börsi teatel on Staburadze koos tütarettevõtetega võtnud mitme tehingu kaudu endale kohustusi, mis võivad mõjutada aktsiate hinda ja kahjustada väikeaktsionäride huve.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing