Viimane aktsiakapitali suurendamise katse

Peeter Raidla 27. september 2001, 00:00

Koosolekul tervitab miljonäre juba neilegi tuttav rahandusminister Siim Kallas, kes rääkis Eestist kui ettevõtjasõbralikust riigist. Põhiküsimus oli aga hoopis muus.

Nimelt otsustasid aktsionärid laiendada veelgi Pro Kapital Grupi aktsiakapitali, emiteerides seekord 12,2 miljonit uut 10kroonist aktsiat, mis pannakse müüki 30kroonise ülekursiga.

Pro Kapitali jaoks tähendab see aktsiakapitali suurenemist 495 miljoni kroonini ning ligi poole miljardi krooni juurdevoolu. Samas selgus ka seik, mis aktsionärid ebavõrdsesse seisu seadis.

Senistel aktsionäridel anti õigus uusi aktsiaid märkida ajavahemikus 15.?31. augustini. Sealt alates ehk 1. septembrist kuni 15. oktoobrini anti märkimisõigus üksnes firmale F.V.T. Financial VIP Tourism Ltd, keda Preatoni üritas Eestisse meelitada juba oma panka tehes.

Eelnevalt oli Pro Kapital teinud mitu suurt aktsiaostu, sealhulgas Preatoniga seotud firmadelt. Kerge vaevaga tulnud eurovõlakirjade raha kulutati Preatoniga seotult osaluste omandamiseks näiteks äriühingutes Torreon (26,6 mln kr), Kalaranna (142 mln kr) ja Vinkrist (82 mln kr).

Augustis esitab Pro Kapitali juhatus taas kutse aktsionäride erakorralisele koosolekule, sedakorda pakutakse arutamiseks eelmise koosoleku otsuse tühistamine. Koosoleku päeva kindlaks ei määrata.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:09

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing