Maad tuleks lubada ainult tootmistegevuseks

03. oktoober 2001, 00:00

Teatavasti pakkus meie uus president Arnold Rüütel välja idee, et maa kui rahva rikkuse müük välismaalastele tuleks Eestis keelustada. Esmalt tundus idee mulle täieliku absurdina, kuid järele mõeldes on tal osaliselt õigus. Minu arvates maad võiks müüa välismaalastele ainult ettevõtluse arendamiseks, mitte aga isiklikeks kruntideks ning eralõbudeks.

Selline lahendus ei vähenda ka välisinvesteeringuid Eestisse, kuna nii olemasolevate kui rajatavate ettevõtete juhtidel jääks õigus oma ettevõtte all ja ümber olev maatükk riigilt välja osta. Sellega on garanteeritud ka stabiilsus väliskapitalil põhinevatele ettevõtetele ning Eesti ärikliima ei jaheneks. Kui aga hiljem peaks selguma, et müüdud maad ei kasutata ettevõtluse arendamiseks, siis kuuluks maa sundtagastamisele vastavalt Eesti riigiga sõlmitud maa ostu- ja müügilepingule.

Kui aga jätkata piiramatult maa müüki välismaalastele, siis see võib kujutada ohtu Eesti riigi jätkusuutlikkusele.

Maa müük ettevõtluse arendamiseks annab aga rohkem kasu kui kahju, sest rajatakse uusi töökohti, tööpuudus väheneb, sisemajanduse koguprodukt kasvab ning riigil suurenevad ka maksutulud.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing