Tender Ehitus edukas välisturul

Aili Kukumägi 03. oktoober 2001, 00:00

Tender Ehitus OÜ raamatupidaja Signe Roosti sõnul on ettevõtte kiire kasvu peapõhjus hinnapoliitika ümberkujundamine ning töötajate ehitusalane koolitus.

Tender Ehitus teeb käsitsi palkmaju ning ekspordib 95 oma toodangust. Peamised välisturud on Saksamaa, Taani ja Norra.

Piiritagused edasimüüjad ehitavad palkmajad lõpuni valmis. Tender Ehituse oma töötajad maju välismaal kokku ei pane, sest Eesti kodanike saatmisel Euroopa Liitu tuleks hankida tööluba, mis ei ole praegu siinsele firmale sugugi lihtne.

Eelmisel aastal tõstis Tender Ehitus oma toodangu hinda ning suutis uuenduse läbi suruda ka välismaal, kus hinnad tõusevad Eestiga võrreldes üliaeglase tempoga, mistõttu uute hindade määramine põhjustas esialgu raskusi.

Tender Ehituse kõrgemate hindadega aga nõustuti tänu pakutud uuele hinna arvutamise ühtlustatud metoodikale. Selle tulemusena ei pea välismaised edasimüüjad enam Eestist hinnapäringuid tegema.

Kui välisklient pöördub edasimüüja poole, saab ta kohe vastuse hinna kohta. Mugavam teenindus tagab suurema nõudluse.

Tudus asuva Tender Ehitus OÜ omanikud on Kaldi Roost, Margus Soidla ja Tõnis Roosiväli, kõigile kuulub võrdselt 33.

Tender Ehituse omanikud töötavad ühtlasi meistritena, kes jälgivad tootmisprotsessi, ehitavad ning koolitavad teisi töötajaid.

Raamatupidaja Signe Roosti sõnul on ehitajate koolitusse märkimisväärselt investeeritud, mistõttu ka Tender Ehituse tänavune kasumiprognoos on pisut alanenud. Samas tagab ehitajate väljaõpe paremad turustusvõimalused.

Ettevõttes töötab kokku üksteist inimest.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:09
    Otsi:

    Ava täpsem otsing