SIM-kaart kolis lauatelefoni

Tarmo Riisenberg 04. oktoober 2001, 00:00

Mobiiltelefonide üha laiema leviku puhul annavad tavalised paberist telefonimärkmikud üha enam oma kasutusalast üle telefonide sisse ehitatud märkmikutele. Pole ju eriti mugav kirjutada uut telefoninumbrit asjatult ruumi võtvale paberkandjale, piisab ka ühekordsest numbri sisestamisest mobiiltelefoni. Lihtsa tegevusahelaga kaasneb siiski üks probleem: lauatelefoni ja mobiiltelefoni telefoniraamatu sünkroniseerimiseks tuleb numbreid vastastikku kontrollida ükshaaval, sest kogu telefoni mälu kopeerimist polnud siiani võimalik teha.

Oktoobri teisel nädalal Eesti turule jõudev lauatelefon Audioline 200G lahendab selle, mitte just raske, aga samas igapäevasel telefonikasutamisel häirima hakkava probleemi lihtsalt: uue telefoni lisafunktsioon võimaldab telefoninumbreid kopeerida lauatelefoni mällu otse mobiiltelefoni SIM-kaardilt. Piisab vaid SIM kaardi eemaldamisest mobiiltelefonist ja selle sisestamisest lauatelefoni, ning paari klahvilevajutuse ja mõnesekundilise ootamisajaga kopeeritakse kõik SIM-kaardil olevad telefoninumbrid lauatelefoni mälusse. Seejärel võib SIM-kaardi telefonist taas välja võtta ning panna tagasi mobiiltelefoni.

Probleeme pole ka vastupidisel juhul, kui on soov täiendada lauatelefoni mälus olevate telefoninumbritega mobiiltelefoni SIM-kaarti. Taaskord piisab vaid paarist lauatelefoni nupule vajutamisest ning ka lauatelefoni mälus olevad täiendavad numbrid on üle kantud ka mobiiltelefoni SIM-kaardile.

Kokku on telefoni mällu võimalik kopeerida kuni 150 telefoninumbrit koos nimedega, selline vabade mälupesade hulk peaks rahuldab enamuse ärikliente ja annab senisest suuremad võimalused kodukasutajatele

Audioline 200G hoolitseb ka selle eest, et lihtsalt keegi pahatahtlik inimene ei kopeeriks suvalisi numbreid kas lauatelefoni mälusse või SIM-kaardile, enne numbrite kopeerimist küsib telefon SIM-kaardi PIN-koodi ning ei lase enne selle sisestamist telefoninumbrite kopeerimisega seotud toiminguid teostada.

Telefoni testimine reaalelus tõi küll esile ühe probleemi: nimelt ei toeta Audioline 200G numbrite kopeerimist seni veel kasutusel olevatelt vanematüübilistelt EMT SIM-kaartidelt, küll aga töötab kopeerimine probleemideta uuematüübilistelt kaartidelt. Seega pole juhul, kui telefon vastab SIM-kaardi sisestamiskatse peale ?Kartenproblem?, põhjust tõtata mitte garantiiteenindusse, vaid pigem tasub nö profülaktilise hooldusena vahetada oma SIM-kaart lähimas esinduses uuema versiooni vastu.

Uue telefoni kasutajamugavused ei piirdu siiski ainult telefoninumbrite kiire kopeerimise võimalusega, sest telefonis on ka muid, kasutajamugavust oluliselt suurendavaid lisavõimalusi. Nii näiteks on telefoni enda menüü üles ehitatud mobiiltelefonide eeskujul ning selles orienteerumine käib nooleklahvide ja JA/EI valikute alusel. Nii pole telefoni hingeelus aru saamiseks vaja süveneda kasutusjuhendisse, vaid piisab paarist kasutamiskorrast ja telefoni menüü on enda jaoks selgeks tehtud. Täiendavat kasutajamugavust pakub ka võimalus paigutada olulisemaid telefoninumbreid kuueteistkümne otse- ka kiirvaliku klahvi alla.

Mida aga teha kui soovitakse kasutada näiteks Unineti või Tele2 kõneteenust, mis nõuab mõne lühinumbri valimist soovitud võrku pääsemiseks? Pole midagi keerulist, Audioline pakub oma lahenduse välja ka siin: piisab vaid nö võrgunumbri salvestamisest kiirvaliku klahvi alla. Sellisesse võrku helistamiseks piisab siis vaid võrgunumbri kiirvalimisest ning seejärel juba soovitava numbri valimisest kas telefoni mälust või siis käsitsi sisestatuna.

Täiendavad funktsioonid võimaldavad ka muuta vastavalt kasutaja soovile telefoni ekraani kontrastsust, samuti saab vahetada telefoni töökeelt. Kui uue telefoni nö töökeeleks on automaatselt tehasest määratud saksa keel, siis menüüs on seda võimalik vahetada ka inglise ja prantsuse keele vastu. Telefoni kasutusmugavust suurendab võimalust paigaldada seda lisaks lauale ka seinale.

Koos telefoniga tulevad ka kõik vajalikud juhtmed selle ühendamiseks telefonivõrguga, adapter võrgutoiteks ning neli patareid.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:56
    Otsi:

    Ava täpsem otsing