Eestlane ostab tänavu kallimaid autosid

Peep Sooman 05. oktoober 2001, 00:00

Eesti ühe suurema kasutatud autode müügifirma, Hansa Liising Eesti tütarfirma Balti Realiseerimiskeskuse(BRC) varamüügi osakonna juhataja Priit Maanurm ütles, et tänavu on firma müünud keskmiselt kuus 110 autot. ?See on üle ootuste hästi. Kui me mullu uue maja ehitasime, siis äriprojekti järgi oleks olnud vaja müüa 76 autot kuus,? sõnas Maanurm. Kõige edukam kuu oli Maanurme sõnul august, kui BRC müüs Eestis 138 autot. Septembris müüdi Balti riikide peale kokku 234 sõidukit. Maanurme sõnul on keskmise ostetava auto hind 130?150 tuhat krooni, umbes 60 protsenti BRC müüdavatest autodest ostetakse liisinguga.

Tallinnas tegutseva autopoe E-Autoline juhatuse liige Peeter Toomsoo ütles, et võrreldes mullusega neil müügimahud kasvanud pole, küll aga on kliendid hakanud ostma kallimaid autosid. ?Müük on suhteliselt stabiilne, 60?80 autot kuus, keskmine ostetavate autode hind on umbes 200 000 krooni, mullu oli 150 000 krooni,? rääkis Toomsoo. ?Hind on muutunud kõrgemaks, sest inimesed ostavad rohkem uuemaid ja parema lisavarustusega autosid,? lisas ta. Ka E-Autoline?ist ostetakse autod peamiselt liisingufirma abiga. Odavamatest sõidukitest on populaarsemad Jaapani päritolu sõiduautod, kallimate puhul on soosikud Mercedes ja BMW, kinnitas Toomsoo.

Tartus tegutseva, peamiselt Saksa päritolu sõidukite maaletoomise ja müügiga tegeleva Tauf-Auto tegevjuht Holger Mägi ütles, et nende firmas kasvas tänavu suvel müük nii kallimate kui odavamate markide puhul. ?Eelmise aasta suvekuudel müüsime 25?30 autot kuus, tänavu umbes 45?50 autot, septembris müük veidi langes,? rääkis Mägi. Tema sõnul olid kõige suurema müügikasvuga just sõidukid, mille hind jääb 120 000 ja 160 000 krooni vahele. ?Puhtpraktikuna oli see uskumatu, et suvel oli müügitõus, viis aastat pole suvel tõusu olnud,? lisas Mägi.

Hansa Liising Eesti liisingudivisjoni direktor Tarmo Kärsna ütles, et kui eelmisel aastal oli liisinguga ostetud kasutatud autode keskmiseks hinnaks

178 000 krooni, siis tänavu esimese üheksa kuu statistika kohaselt on see kerkinud 215 000 kroonile. ?Eelistama on hakatud 1?3 aasta vanuseid sõidukeid, turule on tulnud aastatel 1997?1998 liisitud sõidukid, mille liisinguperiood on lõppenud,? sõnas Kärsna.

?Kasutatud autode liisimist soodustab kindlasti turule toodud auto järelmaks, mis võimaldab käibemaksuvabalt finantseerida peamiselt eraisikult eraisikule müüdavaid sõidukeid,? lausus ta.

Kärsna sõnul sõlmiti eelmisel aastal umbes 3100 kasutatud auto liisinglepingut, tänavuseks prognoositakse 3500 lepingut.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:56
    Otsi:

    Ava täpsem otsing