Esseevõistluse "Enne targaks, siis rikkaks" võitjad on selgunud

19. oktoober 2001, 10:08

Olete oodatud Rahandusministeeriumi ja Tallinna Väärtpaberibörsi poolt korraldatava esseevõistluse 'Enne targaks, siis rikkaks' võitjate autasustamisele, mis toimub laupäeval, 20. oktoobril kell 13.30 Rahvusraamatukogu teatrisaalis messi 'Rahakompass' raames.

Parimaid kirjutajaid tänavad rahandusminister Siim Kallas, Tallinna Väärtpaberibörsi juhatuse esimees Gert Tiivas ja esseevõistluse koostööpartnerid.
Rahandusministeerium korraldas koostöös Tallinna Väärtpaberibörsiga 10.-30. septembrini esseevõistluse 'Enne targaks, siis rikkaks', mille eesmärgiks oli innustada kooliõpilasi arutlema raha väärtuse ja selle mõistliku paigutamise teemadel. Osalejaid hinnati kahes vanusegrupis 6.-9. klass ja 10.-12. klass. Töid laekus kokku 984. Nooremast vanusegrupist (6.-9. klass) laekus töid 647 ja vanemast (10.-12. klass) 337.

Eelþürii poolt välja valitud 25 parima töö hulgast tegid oma valiku rahandusminister Siim Kallas, Tallinna Väärtpaberibörsi juhatuse esimees Gert Tiivas, rahandusministeeriumi kantsler Aare Järvan, Tallinna Väärtpaberibörsi turunduse ja avalike suhete osakonna juhataja Eva Palu, Junior Achievement"i direktor Mari Suurväli, BCS Infra juhatuse esimees Märt Viitas ja TEA kirjastuse müügidirektor Olavi Valner.

Þürii otsusega valiti välja järgmised noored kirjutajad:
6.-9. klass
I koht Anne Sääsk Tallinna Inglise Kolledzi 9 b klassist
II koht Jaanus Riibe Rocca al Mare kooli 9 a klassist
III koht Donata Toom Tallinna Humanitaargümnaasiumi 9 a klassist

10.-12. klass
I koht Reena Säästla Kohtla-Järve Järve Gümnaasiumi 12 b klassist
II koht Kalle Hansen Rocca al Mare kooli 10 c klassist
III koht Henry Kari Jüri Gümnaasiumi 12. klassist
Nooremas vanusegrupis oli kõige populaarsemaks teemaks 'Kui mul oleks miljon krooni', mille valis 40 protsenti kirjutajatest. Järgnes teema 'Enne targaks, siis rikkaks', millest kirjutas 31 protsenti õpilastest. Vanemas vanusegrupis oli enim arutlust leidnud teemaks 'Enne targaks, siis rikkaks', millest kirjutasid pea pooled (48 %) tööd saatnud õpilastest. Järgnes teema 'Kui mul oleks miljon krooni' (22 %) ja 'Ise teenin, ise kulutan' (11%). Veel kirjutati teemadel 'Kõige paremini kulutatud 100 krooni minu elus', 'Minu tulevane ettevõte börsil', 'Raiskamine ja kokkuhoid minu kodulinnas', 'Kiri rahandusministrile' ja 'Väärtpaber - väärt paber'.

Kõik kirjutajad pidasid edukuse aluseks hariduse omandamist. Vanema vanusegrupi võitja Reena Säästla Kohtla - Järve Järve Gümnaasiumi 12.b klassist tõdes, et edu kroonib vaid lahtise peaga ja kohusetruid õpilasi, kellel jätkub kainet mõistust asetada pearõhk siiski õppimisele, et tulevikus tänu teadmistele karjääriredelil kõrgeimale astmele jõuda. Lisaks tõdes ta, et jääb üle vaid loota, et inimesed austavad siiski veel meie haridussüsteemi ja haridust ning jätkavad teadmiste omandamist vanamoodsal kombel õppides, mitte ei kasuta selleks krabiseva paberi kaasabi endale tunnistust ostes. Lisaks tõdeti, et tarkus kaunistab inimest ja teeb ta seesmiselt rikkaks ning tarkus ei tule tuulest, vaid kõva töö - õppimisega. Seda ideed toetas ka noorema vanusegrupi võitja Anne Sääsk, Tallinna Inglise Kolledzi 9.b klassist, kes väitis, et tarkus tuleb omandada pikaajaliste õpingute jooksul ja igaüks peab käima enda kooliteed ise. 'Ei tohiks unustada, et inimene peab oma maise varaga ka isiksus olema, oma põhimõtete, intelligentsi, teadmiste ja loomingulisusega. Sest vaid need inimesed on tõeliselt väärtuslikud, kes oma vara taga ka ise isiksused on, kes ei ela oma raha varjus ning on suutnud inimeseks jääda selles tänapäeva ühiskonnas, mis armastab raha ning materiaalseid väärtusi,' tõdes ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing