Malle Eenmaa üritab vanglasse minekust pääseda

19. oktoober 2001, 10:03

Riigikohtu otsusega lõplikult korruptsioonis süüdi jäänud endist Maapanga juhti Malle Eenmaad (52) kaitsnud vandeadvokaat Aadu Luberg kaalub võimalust taotleda kohtuotsuse täitmise edasilükkamist, et päästa kahe täiskasvanud tütre ema Eenmaad poolteiseaastasest vanglaelust, kirjutab Postimees.

?Seadus näeb ette igasuguseid võimalusi,? ütles Luberg eile Postimehele. ?Mida me teeme ja kas me teeme, selle lepime kliendiga kokku reedel.?

Malle Eenmaa kuulis riigikohtu süüdimõistvast otsusest Postimehelt, kui ta oli eile pärastlõunal autoga teel oma kodukohta Rakverre.

?Siberisse on inimesi ennegi saadetud,? ohkas Eenmaa.

Vastavalt seadusele on Eenmaal kolm päeva aega, et minna vanglasse. Kohtuotsust enam edasi kaevata ei saa, küll võib Tallinna linnakohus vangistuse Eenmaa palvel edasi lükata.

Tallinna linnakohtu esimees Helve Särgava ütles eile, et Eenmaa peab ise vangi minema ? tal tuleks ilmuda kas keskvanglasse või Tallinna vanglasse. ?Kui ta ei lähe, siis loomulikult saadame pärast seda otsuse elukohajärgsele politseiorganile täitmiseks sundkorras,? lisas Särgava.

Justiitsministeeriumi vanglate osakonna nõuniku Tiia-Liis Jürgensoni sõnul kontrollitakse keskvangla spetsiaalses osakonnas kinnipeetavate tervist, võimalikke sõltuvusi ja erivajadusi. Keskvangla saadab naiskinnipeetavad edasi Harku naistevanglasse. Hea käitumise korral on poolteiseks aastaks vangi mõistetud Eenmaal võimalik vabaneda juba üheksa kuu pärast.

Eenmaa ütles, et on oma süütuses kakssada protsenti veendunud. Kogu protsessi vältel väitis ta end olevat rääkinud ainult tõtt. Üheks Eenmaa lootuseks olid ka valedetektori tulemused. Riigikogu kriminaalkolleegium jättis aga kõrvale advokaat Lubergi taotluse arvestada polügraafiatesti tulemusi.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing