22. oktoober 2001 kell 22:00

TV1 reklaamiosa jätab ükskõikseks

Alates kevadest hakkas TV1 osa reklaamiturul vähenema ja sügiseks oli see juba peaaegu olematu, ütles Kanal 2 juhatuse esimees Urmas Oru.

?See raha leidis väljundi teistel reklaamikanalites,? sõnas Oru. ?See oli pidev protsess ja tänane otsus ei muuda reklaamimaastikul suurt midagi.?

Oru hinnangul on TV1 reklaamituru osa umbes 5?6 protsenti. ?Meie hinnangul on Kanal 2 turuosa umbes 25?30 protsenti,? lisas Oru.

TV3 programmidirektor Jüri Pihel ütles, et TV1 ringhäälingulubadest ilmajätmine TV3 ei mõjuta, sest TV1 käes oli väga väike telereklaami turuosa.

?Esimese hooga see ei mõjutagi meid, sest nende turuosa oli rahaliselt väga väike,? sõnas Pihel. ?Kindlasti mõjutab see aga kanalite vaatajaskonda, kuidas täpselt, ei oska öelda, sest uuringud võtavad aega.?

Piheli sõnul on TV3 käes üle 50 protsendi reklaamiturust, TV1 käes aga 10 protsenti või isegi alla selle.

?Olulisemalt mõjutab reklaamiturgu üldse, mitte ainult telereklaami, kui riigikogu otsustab välja viia reklaami ETVst, siis hakkab muutusi toimuma,? märkis Pihel.

Signe Kivi tunnistas täna oma käskkirjaga kehtetuks Eesti Sõltumatu Televisiooni ASile (ESTV AS) väljastatud ringhäälinguload, mille alusel edastati televisiooniprogrammi TV1, teatas kultuuriministeerium.

TV1 programm pole nõuetekohaselt eetris alates 3. oktoobrist. 9. oktoobril tegi kultuuriministeerium ESTV ASile kohustusliku ettekirjutuse ringhäälingulubade tingimuste rikkumise lõpetamiseks, milleks anti aega kuni 19. oktoobrini. ESTV AS ei ole taastanud programmi edastamist vastavalt tingimustele. See andis õiguse vastavalt ringhäälinguseadusele tunnistada load kehtetuks.

Autor: ÄP Online

Hetkel kuum