Küsi julgesti!

30. oktoober 2001, 00:00

vastab
ENNO AERMATES
TNT Eesti operatiivjuht

Kullerfirmadel on põhimõte, et saadetise turvalise teelsaatmise eest vastutab saatja lähim TNT kontor. Sellega peab olema tagatud saadetise ohutus juba teekonna alguses. Erinevalt postiettevõtetest ei ole saadetise pealevõtmine anonüümne, vaid kuller on isiklikult kontaktis saatja isikuga (saatja allkirja ja kellaaja kohustuslikkus saatelehel).

Tänapäeval on kullerfirmade sisene infoliikumine ülikiire ja kõikvõimalikest normist kõrvalekaldumistest teavitatakse viivitamatult kõiki asjaosalisi. Praeguseks hetkeks ei ole TNT süsteemis teadaolevalt ühtegi bioterrorismi juhtu fikseeritud.

Lisanõudmised on kõigi Ameerika mandrile minevate saadetiste osas.

  • TNT Eesti võtab vastu saadetisi Ameerikasse saatmiseks, kuid saadetisi koheldakse erilise ettevaatusega kasutades protseduuri ?tundamatu saatja?(Unknown Shipper).

  • Kõiki USA-sse sisenevaid saadetisi kontrollitakse sõltumatult veelkordselt USA piiril.

  • USA siseliinidel ei kasutata enam kommertslendusid (reisilennukeid), mille tagajärjel on jätkuvalt karta saadetiste hilinemisi.

  • USA TNT ei võta vedamiseks eksport saadetisi tundmatutelt saatjatelt st saatja firma peab olema vähemalt kaks aastat olnud TNT kliendiregistris.

  • Paljud USA firmad keelduvad saadetiste vastuvõtmisest, kui saatelehel ei ole selgelt näidatud saatja ja saaja kontaktandmed, et kontrollida operatiivselt saadetise ?ehtsust?.

Ilmselt on oodata turvanõuete karmistumist veelgi, sõltuvalt sündmuste arengust. Praegu saame täiendavat informatsiooni TNT süsteemi kaudu mitu korda päevas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing