Ülo Toomsalu • 1. november 2001 kell 7:15

Palts lubab ?eri alluvatele jagamiseks topeltmiljonid

Tallinna turvalisus- ja integratsiooniameti juures skandaalselt omaenda liikmete esitatud projekte rahastanud komisjonidel on pealinna eelarveprojekti kohaselt 2002. aastal jagamiseks kaks korda enam raha, kirjutab Postimees.

Lõplikult veel kinnitamata Tallinna eelarvekavas on Eestimaa Ühendatud Rahvaparteid esindava abilinnapea Leivi ?eri juhitavale ametile eraldatud erinevate projektide toetamiseks 14 miljonit krooni.

Tallinna finantsjuht Ahti Kallaste kinnitas, et linnavalitsus on 2002. aasta eelarvet korduvalt arutanud ja pidanud integratsiooniametile toetuse andmiseks ette nähtud summa kahekordistamist põhjendatuks.

Tallinna volikogu revisjonikomisjoni aseesimees Liina Tõnisson ütles, et linnapea Tõnis Paltsi asemel oleks tema ?eri ametkonnale suunatud rahaeralduste kahekordistamisega küll ettevaatlik. ?See on mulle tõeline üllatus,? nentis ta. ?Enne peaks ikka tagama tänavu eraldatud summade sihipärase kasutamise.?

Reformierakonna Tallinna piirkonna esimees Urmas Paet ütles, et on sügavalt nördinud selle üle, kuidas ?erile alluvas turvalisus- ja integratsiooniametis on maksumaksja rahaga ümber käidud.

?Nördimus on seda suurem, et läinu aasta eelarvet koostades toetas Reformierakond nende probleemide lahendamiseks raha eraldamist,? ütles Paet.

Reformierakonna Tallinna piirkonna juhatus arutab skandaali järgmisel nädalal, ent ootab enne lõpliku seisukoha avaldamist ära linnavalitsuse sisekontrolli ja volikogu revisjonikomisjoni töö tulemused.

Hetkel kuum