Inno Tähismaa • 2. november 2001 kell 11:31

Kilingi-Nõmme ümbersõit valmib plaani kohaselt ülejärgmisel aastal

Pärnu Teedevalitsuse juhataja Enn Raadik ütles Raadio Pärnule, et Kilingi-Nõmme linna ümbersõidu ehitus, mida alustati 1990.aastal ja mis seiskus 1992. aastal rahapuudusel, valmib ülejärgmisel aastal.

Kümmekond aastat tagasi jäi kogu riigis 17-18 objekti pooleli. Tänaseks on Raadiku sõnul suudetud enamus lõpetada, neist kaks suuremat on veel jäänud: Kilingi-Nõmme ümbersõit ja Rapla ümbersõit.

Raadiku sõnul on Kilingi-Nõmme objektil umbes 80-85% muldkehast välja veetud ja rajatud. Muldkeha katkeb sealt, kust ta ületab raudteed. Esialgses projektis oli ristumine raudteega kahes tasapinnas, kuid kuna praeguseks hetkeks on rongiliiklus napiks jäänud, ei ole raudteeviadukti ehitamine otstarbekas.

Projekt on ümber tehtud ja objekti rahastatakse Põhjamaade Investeerimispanga laenuga ning Eesti eelarve rahaga. Projekt on läbivaatamisel pangas. Kui selgub, et projekt on tasuv ja panga poolt tõkkeid rahastamisel teki, siis on tuleval aastal finantseerimine kindlustatud.

Kui ilm lubab, võiks Raadiku sõnul detsembris eeltöödega alustada. Maanteeametil on kavas veel sellel aastal korraldada riigihanke vähempakkumine töödele. Raadik ütles, et järgmise aasta jooksul peaksid kõik peamised tööd tehtud saama. Objekti valmimistähtaeg on august 2003.

Hetkel kuum