Spari ja Dagabi likvideerija: annan Dagabi pankrotiavalduse homme-ülehomme

05. november 2001, 17:49

Spari jaeketi ja Dagabi likvideerija Peeter Sepper ütles, et kui homme saab enda kätte Dagabi bilansi, saab ta selle põhjal esitada kohtusse pankrotiavalduse ka Dagab Baltic Eesti ASi kohta.

Spari ketti haldava Baltic Food Eesti kohta on reedel juba pankrotimenetluse ühe võlausaldaja avalduse põhjal algatatud.

Lisaks tegeleb Sepper ka kahte ülalmainitud ettevõtet haldava Baltic Food Holdingu likvideerimisega ja kavatseb esitada pankrotiavaldused Baltic Food Liti ja Baltiv Food Lv kohta Läti ja Leetu, kuna nende ettevõtete aktsiad on likvideeritava Baltic Food Holdingu omanduses.

Sepper teatas, et tema Läti ja Leedu kolleegid on temaga täna ühendust võtnud ja teatanud, et seal on suletud nii Baltic Foodi jae- kui laopinnad.

Sepper lisas veel, et hulgifirma Dagab kõik varad müüdi 29. oktoobril Balti Realiseerimiskeskusele (BRC) enne likvideerimise algust. BRC maksab vara müügist saadud raha otse Hansapangale, kes on pandiga tagatud nõude näol võlausaldajate esirinnas. Kõik muu allesjäänud Dagabi vara nagu veoautod ja laomööbel, on samuti panditud Hansapangale.

'Ma kardan, et teistele võlausaldajatele pole midagi pakkuda,' lausus ta. Samas ei osanud ta veel öelda, kui suur on Dagabi võlanõuete kogusumma.

Tänane päev on tal möödunud võlausaldajatega suheldes, ja mitte ainult temal. 'Dagabi sekretäril on olnud rasked tööpäevad. Aastaid on töötatud ja kliendid tuttavad...' sõnas Sepper.

Ta märkis, et on küll kõrvaline isik, kuid sisuliselt sai tekkida selline olukord nii Sparis kui Dagabis juhatuse juhtimisvigadest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing