Raimo Ülavere • 5. november 2001 kell 7:23

Tekstiili ja seadmete eksport kasvas, toidukaupade eksport aga vähenes

Septembris Euroopa Liidu riikide osatähtsus ekspordis pisut kasvas. Suurenesid masinate ja seadmete, tekstiili ning kalaeksport, vähenes aga eelkõige valmistoidukaupade eksport, teatas statistikaamet.

Euroopa Liidu riikide osatähtsus ekspordis oli septembris 69% (augustis 63%) ja SRÜ riikide osatähtsus 5% (augustis 6%).

Võrreldes augustiga suurenes kõige enam masinate ja seadmete (344 miljoni krooni võrra), tekstiili ja tekstiiltoodete (92 miljoni krooni võrra) ning kala (30 miljoni krooni võrra) eksport.

Samal ajal vähenes kõige enam valmistoidukaupade (31 miljoni krooni võrra), paberi ja pabertoodete (18 miljoni krooni võrra) ning keemiatööstuse tooraine ja toodete (8 miljoni krooni võrra) väljavedu.

Augustiga võrreldes vähenes import 4%. Import sisetarbimiseks vähenes 5%, kaupade sissevedu Eestis töötlemiseks suurenes 5%.

Augustiga võrreldes vähenes kõige enam metalli ja metalltoodete (60 miljoni krooni võrra), mineraalsete toodete (58 miljoni krooni võrra) ning jalatsite (46 miljoni krooni võrra) import. Suurenes ainult masinate ja seadmete (173 miljoni krooni võrra) ning puidu ja puittoodete (16 miljoni krooni võrra) sissevedu.

Euroopa Liidu riikide osatähtsus impordis oli septembris 61% (augustis samuti 61%) ja SRÜ riikide osatähtsus 10% (augustis 12%).

Hetkel kuum