Ülo Toomsalu • 6. november 2001 kell 6:19

Pärnumaa vallad ja linnad loodavad veevärki parandada välisabiga

Kuus Pärnumaa valda-linna taotleb riigi vahendusel Euroopa Liidu abiprogrammist ISPA miljoneid kroone, et parandada joogivee kvaliteeti ja ehitada kanalisatsioonitorustikke, kirjutab Pärnu Postimees.

Pärnumaalt osalevad ettevõtmises Pärnu, Audru, Paikuse, Sindi, Vändra ja Pärnu-Jaagupi (Halinga vald). Abiraha on kavas kulutada valdavalt veevärgi ja kanalisatsiooni ajakohastamisele või uute torustike ehitamisele. Pärnumaal ollakse hädas peamiselt liigse fluori, väävelvesiniku ja raua sisaldusega vees, uuendamist vajavad reoveepuhastid.

Ühise mütsi alla koondunud Pärnu, Audru, Paikuse ja Sindi vajavad ettevõtmiseks ligikaudu 170 miljonit krooni. Sellest ligikaudu 100 miljonit läheb Pärnule, 37 miljonit Audrule, 16 miljonit Paikusele ja üle 12 miljoni krooni Sindile.

Pärnu tahab abiraha eest ehitada Raekülla ja Vana-Pärnusse vee- ja kanalisatsioonitorustikke. Pärast torustike valmimist jõuab puhas joogivesi mõlema linnaosa kõigi majadeni ja majapidamistes tekkinud solgivesi juhitakse linna puhastusseadmetesse ning sealt puhastatuna merre.

Hetkel kuum