Romet Kreek • 6. november 2001 kell 22:00

Sonera aktsia kukkus emissiooni ootuses

Soome aktsiaturd kauplesid teisipäeva pärastlõunal plussis, üheks erandiks oli Sonera aktsia, mis langes emissioonitingimuste kartuses.

Börsi käive jäi madalaks, Helsingi börs nagu ka teised Euroopa börsid suhtusid kartlikult Föderaalreservi oodatavasse intressialandamisse, millekohane otsus tuli pärast lehe trükkiminekut.

?0,50 protsendipunktine intressilangetus on aktsiahindadesse sissearvestatud, kuid kui intresse kärbitakse 0,25 protsendipunkti võrra, võtavad seda turud vastu pessimistlikult,? ütles üks maakler Reutersile.

Nokia aktsia tugevnes kella 18.30ks 2,6 protsendi võrra 25,35 eurole, toetudes Cisco ?tugevatele? tulemustele.

Sonera aktsiat kaubeldi 7,1 protsendi võrra esmaspäevasest sulgemistasemest allpool. Maaklerite sõnul on languse põhjuseks plaanitav massiline uute aktsiate emissioon õiguste vormis, millest teatati möödunud kuul. Sonera teatab reedel emissiooni aktsiahinna, mille alusel aktsiakapital kahekordistub praeguselt 743,5 miljonilt aktsialt. Õiguste märkimisperiood kestab esialgsetel andmetel 15.-28. novembrini.

?Me oleme kuulnud, et aktsiate arv kahekordistub ja mitte kõik ei soovi neid hoida, mis toob hulgaliselt aktsiad turule,? ütles üks Helsingi maakler.

Vaatamata viimase kauplemisessiooni langusele on Sonera aktsiad alates 22. oktoobrist, mil tehti teatavaks miljardi euro väärtuses õiguste emiteerimise bilansi parandamiseks ja uus strateegia, tõusnud enam kui 50 protsendi võrra.

Hetkel kuum