Raivo Sormunen • 11. november 2001 kell 22:00

Eesti Telekom tõusis üle 60 krooni

Neljapäevane Euroopa Keskpanga 0,5ne intressikärbe jõudis reedel ka Tallinna börsile, muutes aktsiad volatiilsemaks ning investorid elavamaks. Viimase kahe ja poole nädala aktiivseima börsipäeva peategelaseks tuleb tituleerida Eesti Telekomi, mille aktsia kerkis 81 tehingu käigus 4,3 ning sulgus 60,50 kroonil.

Kuna Euroopa telekomisektor jõudis intressikärpele reageerida jõuliselt juba päev varem, oli reedel sektori liikumine sarnaselt ülejäänud turuga suunatu. Samas oli Eesti Telekomi aktsia reedene ralli Tallinnas tugevam, kui seda oleks võinud pärast neljapäevast ettevõtte GDRi tõusu ja reedese päeva liikumisi Londonis ette näha. Päeva lõpuks rühkis aga viimaks ka Eesti Telekomi GDR Londonis tasahilju ülespoole ning lõpetas nädala 10,425 dollaril, mis on võrdne 61,06kroonise aktsiahinnaga.

Viimase poolteise kuu suurima tõusu tegi reedel läbi ka Hansapanga aktsia, mis liikus päeval jõuliselt läbi 140 krooni joone ning lõpetas nädala 141,75 kroonil ehk investorite jaoks ligi 2,2 kõrgema sulgemishinnaga kui päev varem. Aktsia tõusu toetasid mitmed suured plokktehingud ning kerge huvi välisbörsidelt. Näiteks Frankfurdi börsil vahetas reedel omanikku 5000 ja Helsingi börsil 1100 Hansapanga aktsiat.

Kõik eelpool toodu toetas ka Äripäeva indeksit, mis sulgus reedel 419,61 punktil ehk kahe viimase kuu rekordtasemel.

Viimastel päevadel ennast aktiivselt näidanud lisanimekiri oli reedel vaikne. Seevastu tehti aga mõned suuremad tehingud hetkel juba alla 4st tootlust pakkuvate Hüvitusfondi võlakirjadega.

Hetkel kuum