Bacardi otsib Eestist tasemel viinatootjat

12. november 2001, 08:21

Maailmanimega alkoholitootja Bacardi on käinud Eestis Onistaris ja Livikos uurimas viinatootmise võimalusi, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Kolm Bacardi erinevate regioonide asepresidenti on käinud Eesti suuremate tootjate tehastes ja uurinud siin viinatootmise võimalusi,? kinnitas Onistari omaniku Igor Savenkovi nõunik Tiit Maidre. ?Nende eesmärk on esmalt Ameerika turule toota premium-vodkat, mille liitrise pudeli letihind oleks umbes 30 dollarit (umbes 525 krooni, toim).?

Ka Liviko turundusdirektor Janek Kalvi kinnitas Bacardi huvi. ?Samas on see veel suhteliselt udune teema, kuna info on hetkel olematu ka meil,? ütles Kalvi. ?Tean, et Liviko polnud ainukesena huviorbiidis.?

?Nad vaatasid üle ja tõdesid, et kena, saab toota küll,? märkis Maidre. ?Samas pole veel midagi otsustatud, kuna nende Miami peakontor alles ilmselt töötab välja kontseptsiooni ja kaubamärki.? Tõenäoliselt selgub midagi järgmisel aastal.

?Tean, et Bacardi alustas maa kuulamist Poolast, ta on võrrelnud erinevaid riike,? rääkis Maidre. ?Jäi mulje, et Eesti on üks arvestatavamaid paiku.?

Alkoholihiiglase äri võib siia tuua asjaolu, et Ameerikas peab üle 25dollarilise premium-viina müügi eelduseks olema viina tootjariigi ajalooline ja traditsioonidega taust.

Maidre sõnul võiks projekti puhul esialgu rääkida mitme miljoni liitrisest mahust, mis esmalt suunataks USA turule ning sealt hakatakse müüki arendama mujale. ?Maht ei oleks väga suur, kuid tuleb lisada, et see oleks nii algusetapis,? kinnitas Maidre. ?Tegemist oleks väga kasumliku sarjaga.?

Maidre hinnangul tehakse valik muuhulgas ilmselt hinna, tootmisvõimsuse ning selle põhjal, kui terviklikku ahelat tootja suudab pakkuda.

Eesti Päevalehe andmeil hindas Bacardi teiste hulgas ka Remedia tootmisvõimalusi, kuid pidas neid liiga väikesteks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing