Virkko Lepassalu • 16. november 2001 kell 7:59

Mootorlaeva Tallinn uus omanik Hansaconsult

Tallinna linnavalitsuse korraldatud enampakkumise õppelaeva Tallinn mahamüümiseks võitis OÜ Hansaconsult.

Tallinna linnavalitsuse elamumajandusameti müügi ja hanke osakonna juhataja Udo Kopets ütles, et võitja pakkus laeva eest 2,6 miljonit krooni. Laeva alghinnaks oli linnavalitsus ekspertarvamusele toetudes määranud laevast saadava vanaraua väärtuse, 700 000 krooni.

Äriregistri andmetel on Hansaconsult 40 000 kroonise kapitaliga osaühing, mis tegeleb tööjõuga varustamise ja personalivahetusega. Mis laevaga peale hakatakse, ei soovinud firma esindaja Ivar Alt kommenteerida, kuni pole linnavalitsusest kätte saanud tehingu toimumist kinnitavaid pabereid.

Udo Klopets ütles, et laev müüakse nagu igasugune muu linnavara, see tähendab, et raha ülekandmiseks linnale laeva eest ja notariaalse ostu-müügi lepingu vormistamiseks on aega üks kuu pärast võitja selgumist.

Kokku soovisid Tallinnat osta 4 pakkujat, paremuselt teine pakkumine Hansaconsulti 2,6 miljoni krooni järel oli 1,6 miljonit krooni.

Teise müüki pandud laeva, väikese Junga omanikuks sai 50 000 krooni eest Klopetsi andmetel üks eraisik. Junga alghinnaks oli linnavalitsus määranud 33 000 krooni.

Laste huvikeskusena tegutsenud õppelaevade müük sai ajendiks eile Tallinna volikogus algatatud umbusaldusele abilinnapea Liisa Pakosta suhtes, kellele alluvale spordi ja noorsooameti haldusesse laevad kuulusid. Riik ja Tallinna linn kulutas viimastel aastatel mootorlaeva Tallinn remonti umbes 6-7 miljonit krooni. Seega kandis riik laeva 2,6 miljoni krooniga müües umbes 4 miljonit krooni kahju. Sellest miljon krooni läks maksma Tallinna kere remont Balti Laevaremonditehases, kes andis pärast remonti kerele 10-aastase garantii.

Hetkel kuum