Suprema sulgeb investeerimisfondi

ÄP Online 20. november 2001, 00:00

Suprema teatel on fondi likvideerimine tingitud strateegilisest otsusest keskenduda varahaldustegevuses enam institutsionaalsete klientide teenindamisele ja välispartnerite toodete vahendamisele. Suprema Fund Managementi tegevdirektor Paavo Põld ütles, et fondi sulgemise strateegiliseks põhjuseks oli seik, et nn jaeturul ei jõua Suprema suurte pankadega rinda pista.

?Investorid on oma osalused juba välja võtnud, see sulgemisprotsess on olnud nii meeldiv, kui meeldiv üks sulgemine olla saab,? lausus ta.

Eelmise aasta detsembris fondi tutvustades lausus Põld, et fondil ei ole konkreetse tootluse sihti, kuid üks eesmärkidest on kapitali säilitamine. Viimase poole aasta jooksul on fondi tootlus olnud -40, fondi ühe osaku hinnaks oli algselt 10 krooni, sulgemishetkeks oli see 8,56 krooni, mis teeb tootluseks miinus 14,4. ?Sulgemisel ei olnud see kindlasti põhjus number üks,? lausus Põld.

Mullu detsembris lootis fondi juht Alvar Roosimaa, et kahe esimese tegutsemispäevaga 4 miljoni kroonini kasvanud fondi maht suureneb aastaga vähemalt 40?50 mln kroonini. Eelmiseks nädalaks oli maht toonasest vaid 800 000 krooni suurem.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 12:05

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing