22. november 2001 kell 22:00

Kindlustuslepingud veebikontoris

Seesami Elukindlustuse klientidel on nüüdsest võimalik saada oma lepingute kohta informatsiooni ning neid muuta ka veebikontoris.

Aadressil www.pension.ee avatud lihtsa struktuuriga veebiportaal annab kliendile ülevaate kõikidest tema kindlustuslepingutest. Iga lepingu puhul on võimalik vaadata ja muuta oma isiku- ja kontaktandmeid ning kindlustuslepingute andmeid, jälgida on võimalik laekunud makseid ning kogunenud kindlustusväärtust. Samuti on kindlustuse veebikontoris võimalik teha muudatusi lepingusse: muuta kindlustussummat, maksete suurust ja sagedust, kogumisperioodi pikkust ning vahetada välja soodustatud isikut. Tegelikku kontorisse tuleb minna vaid neil, kel kavas leping lõpetada.

Lähiajal on plaanis veebikontorisse lisada kõikide toodete ja lisakindlustuse kalkulaatorid. Lisakindlustuste puhul peab selts oluliseks ka kindlustusjuhtumitest teatamise ja nende kohta käivate dokumentide vormistamise võimalust. Veel sellel aastal kavatseb Seesam Elukindlustus tuua turule ka investeerimisriskiga elukindlustuse, mille puhul lepingute haldamine internetis on veelgi olulisem. Sel juhul saab kiiresti teha muudatusi investeerimisstruktuuris, lisaks vaadata fondide puhasväärtusi ja aruandeid.

Seesam Elukindlustuse veebikontor on mõeldud klientidele, kellel kindlustusleping juba sõlmitud. Uute lepingute sõlmimise võimalust lähiajal plaanis ei ole. ?Lepingute sõlmimisel on vajalik personaalne nõustamine,? põhjendab Seesam Elukindlustuse juhatuse esimees Taivo Saar.

Kindlustuse veebikontorisse pääseb hanza.neti ja U-Neti paroolisüsteemi kaudu.

Analoogne veebikontor on ka Hansapanga Kindlustuse klientidele aadressil www.hanza.net. Hansapanga Kindlustuse pooleaastane kogemus näitab, et palju vaadatakse internetist just investeerimisriskiga kindlustuse hetkeseisu. ?See on tõestuseks, kui oluline on kindlustusseltsi poolt pidev raporteerimine,? nendib Hansapanga Kindlustuse juhatuse esimees Priit Potisepp.

Hetkel kuum