Romet Kreek • 22. november 2001 kell 22:00

Sonera aktsia tõusis ligi 10 protsenti

Soome aktsiaturg kasutas analoogselt muu Euroopaga ära USA massilist kalkunisöömist ja turgude kinniolekut seoses tänupühaga ning tegi läbi võimsa tõusu. Eriti hämmastav oli Saksa aktsiaturu enam kui pooleprotsendine tõus teatavaks tehtud 0,1 majanduslanguse tingimustes, samas kui oodati 0 kasvu.

Soome aktsiaindeks HEX tõusis 8534,40 punktile, mis andis päevaseks indeksitõusuks 3,39.

Soomes tegi Nokia aktsia võimsa tõusu, lähenedes päeva tipphetkel vaid 20 sendi kaugusele 18 euro tasemest. Nokia teatas mõnevõrra arusaamatust tehingust Hiinas Shanghai linnavalitsuse firmaga, andes linnale osaluse oma tütarfirmas ja lootes vastutasuks oma toodete osas penetratsiooni kasvu. Aktsionäridele meeldis uudis väga, nagu ka teine uudis, mis rääkis Nokia uue uurimis- ja arendustegevuse keskuse rajamise Hiinas. Aktsia hind tõusis 4,32 võrra 27,50 eurole. Võimalik, et turg reageerib hilinemisega teadetele uutest Nokia mobiiltelefonidest.

Ka viimasel ajal aktsionäride taas meeldima hakanud paljukannatanud Sonera aktsia tõusis üle 6 euro taseme ehk 9,91 võrra, lõpetades kauplemispäeva 6,10 eurol.

Aktsiaturu käive oli keskpärane ? 583 mln eurot. 78 aktsiat tõusid, 32 langesid ja 23 hinnad ei muutunud.

Soome fondijuhtide sõnul näitab HEX-indeksi pea 50 tõus pärast 11. septembri terrorirünnakut, et aktsiaturg on juba aktsiahindadesse arvestanud Soome ja OECD maade majanduse paranemise 2002. aasta teisel poolel.

Hetkel kuum