Linnavalitsus peab võimalikuks ligi 500 miljoni krooni suurust kokkuhoidu

27. november 2001, 17:52

Tallinna 2002. aasta eelarves on võimalik kokku hoida ligi 500 milj krooni võrra, seda peamiselt tegevuskulude kärpimise, lubatud riigi poolse toetuse suurenemise, käesoleva aasta eelarvejäägi ning osaliselt ka kõrvalinvesteeringute edasi lükkamise abil, teatas linnavalitsus.

Investeeringud prioriteetsetesse valdkondadesse jäävad samaks, küll aga on võimalik vähendada vajamineva laenu mahtu.

Pärast täna toimunud Tallinna koalitsiooninõukogu eelarveteemalist istungit hindas Tallinna linnapea Tõnis Palts linnavalitsuse pingutuste tulemuseks ligikaudu poole miljardi krooni suurust kokkuhoidu järgmise aasta eelarves. Uues eelarvekäsitluses on linna prioriteedid veelkordselt analüüsitud ning lähtuvad Tallinna linna arengukavast.

'See on puhas töövõit, kõik linnavalitsuse liikmed on oma valdkonna kuluallikad karmi pilguga üle vaadanud ja selle tulemusena näeme, et võime jooksvaid kulusid kärpida ligi 130 miljoni krooni võrra', sõnas Palts. 'See ei tähenda, et hakkaksime
kärpima investeeringuid olulistesse valdkondadesse, vaid et hoiame kokku oma
tegevuskuludes', lisas Palts.

Lisaks jooksvate kulude kärpimisele loodab linnavalitsus vähendada riigi poolt seadusandlikult tekitatud lisakulutusi, näiteks bussidotatsiooni käibemaks. Samuti on võimalus maamaksu langetamine vähemas mahus jm ning osade linna kohustuste jagamist riigiettevõtetega. Eeldatav kokkuhoid oleks antud juhul 170 milj krooni. Kokku loodetakse hoida ka prioriteetsete investeeringute haruprojektidelt.

'Me jätame parklaasfaldile lilled joonistamata, et saaks koolid ja teed korda,' lisas linnapea. 'Ei jõua ehk järgmisel aastal ehitada Põhjaväila jätku kõrvale valmis tervet parki, aga piirdume tasemel heakorrastuse ja haljastusega,' lisas linnapea.

Linnapea Paltsu sõnul väheneb loodetavasti ka vajamineva laenu maht. Seda aitab kindlasti vähendada käesoleva aasta eeldatav eelarve ülejääk. Tänasel koalitsiooninõupidamisel moodustati ka vastav komisjon, kes hakkab Tallinna
linna 2002. aasta eelarvetaotlust põhjalikult analüüsima.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing