Haiglajuhid nõuavad tööpiirangute edasilükkamist

28. november 2001, 09:39

Haiglajuhtide väitel pole neil uue töö- ja puhkeaja seaduse järgimiseks raha ega lisatööjõudu ning seetõttu taotlevad nad tööpiirangute edasilükkamist, sotsiaalministeerium ja ametiühingud on aga selle vastu, kirjutab Postimees.

Eesti Haiglate Liidu presidendi Urmas Sule sõnul ei saa tervishoiuasutused 2002. aasta alguses jõustuvat seadust täita, sest lisakoormuse alandamiseks vajalikke töötajaid pole kusagilt võtta.

Sule ütles, et seadusesse kirjutatud poolteisekordne tasustamine ületundide korral on õiglane, kuid selle rakendamiseks pole lihtsalt raha. ?Sellega kaasneb oluline personalikulude tõus ning ma ei näe sellele katet,? mainis ta.

Haiglajuhtide hinnangul on uue seaduse mitmed sätted ennatlikud, lisades pingeid ka käimasolevatesse palgaläbirääkimistesse tervishoiutöötajate ning haiglate vahel.

Sotsiaalministeeriumi pressiesindaja Sigrid Tappo ütles, et rahapuudumisele viitamine ei saa olla õigustuseks panna inimesi tegema tasuta ületunde. Ta polnud ka nõus väitega, nagu oleks seadus ennatlik, sest ümberkorraldusteks oli aega ligi aasta.

Riigikogu sotsiaalkomisjoni esimehe Toomas Vilosiuse hinnangul aitaks olukorda lahendada meditsiinitöötajate hakkamine füüsilisest isikust ettevõtjaks, sest sel juhul on haiglal arstidega üksnes tööettevõtu lepingud ettenähtud palga ja tööaja ulatuses. Vilosiuse väitel toimib säärane süsteem ka Euroopa riikides.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing