28. november 2001 kell 7:05

Tartu Veevärk saab Euroopa Liidult 190 miljonit krooni

Euroopa Liidu abiprogramm ISPA annab ASile Tartu Veevärk ligi 190 miljonit krooni, mille eest valmib 95 kilomeetrit uut vee- ja kanalisatsioonitorustikku ning paraneb vee kvaliteet, kirjutab Tartu Postimees.

Tartus on praegu 385 kilomeetrit joogivee- ning kanalisatsioonitorusid. ISPA raha eest plaanib Tartu Veevärk ehitada üle 40 kilomeetri torustikku tänavaisse, kuhu ühisveevärk praegu ei ulatu.

Lisaks sellele vahetab veefirma välja üle 50 kilomeetri torustikku, mis on amortiseerunud ja avariiohtlik või mille paigutus põhjustab vee ummuksilejäämist, halba lehka ning roostet.

Kokku maksab projekt ligi 266 miljonit krooni, millest 78 miljonit krooni tuleb Tartu Veevärgil hankida Eestist. Tartu Veevärgi juhataja Toomas Kapi sõnul on lootust keskkonnainvesteeringute keskuse toele, puudujääva osa peab katma tartlastelt kasseeritav vee- ja kanalisatsiooniteenuse tasu.

95 kilomeetri uute vee- ja kanalisatsioonitorustike projekteerimiseks ja ehitajate otsimiseks kulub Tartu Veevärgi rehkendusel kaks aastat. Ehitus algab plaani kohaselt 2003. aasta lõpus ja lõpeb 2005. aastal.

Hetkel kuum