Eesmärk on kiirendada Eesti arengut

30. november 2001, 00:00

Kuigi Eesti majanduse ja ekspordi struktuur on üks tugevamaid siirdemaade seas, on erinevus arenenud maadest väga ulatuslik, mis muudab majanduse haavatavaks välismõjudest. Ettevõtjate koostatud Eesti majanduse arengukava aastateks 2000?2006 juhib tähelepanu Eesti nõrkadele külgedele, pakub välja lahendused nende kaotamiseks ja majanduse arengu kiirendamiseks. Arengukavas tõstatatud eesmärkide täitmine muudab Eesti majanduse tugevamaks, aitab lahendada sotsiaalseid probleeme ja nii vältida ühiskonnas tekkida võivaid pingeid ning loob eeldused ühiskonna rikkuse kiireks kasvuks.

Majanduslike ja sotsiaalsete eesmärkide saavutamise lähtetingimus on majanduse konkurentsivõime. Eesti majanduse arengukava eesmärk on suurendada koordineeritud tegevuse kaudu majanduslikku potentsiaali.

Arvestades Eesti majanduse dünaamilisust ning paindlikkust reageerimisel nõudlusmuutustele, on majandus võimeline saavutama kiiret ja stabiilset kasvutempot. Selle eeldus on ettevõtluse arenguks soodsa majanduskeskkonna loomine ja siinsete ettevõtete konkurentsivõime tugevdamine.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:11
    Otsi:

    Ava täpsem otsing