29. november 2001 kell 22:00

Preatoni tegude suhtes saab selgust jaanuaris

Kriminaalasi puudutab tehinguid kahe Preatoniga seotud ettevõtte, Pro Kapital Grupi ja Baltic Investmentsi vahel, mis võivad olla seotud maksupettustega.

Tallinna halduskohus pidi eile Legalia kaebuse põhjal hakkama arutama läbiotsimist Legalia advokaadibüroos, kus Pihlak juristina töötab. Et Legaliat esindav vandeadvokaat Aadu Luberg advokaadibüroost HETA oli haigestunud, lükati kohtuistung edasi.

Maksupettuste uurimise keskus korraldas prokuratuuri loal läbiotsimise Aivar Pihlaku kontoris augustis. Maksupolitsei ja prokuratuur kinnitasid, et läbiotsimist ja dokumentide võetust ei korraldatud mitte advokaadibüroos Legalia, vaid Aivar Pihlaku kui firma Baltic Investments juhatuse liikme kabinetis. Nii advokaadibüroo kui ka nimetatud firma tegutsesid samal aadressil.

Pihlak kinnitas hiljem, et tema kabinetis tehtud läbiotsimise käigus võeti kaasa üksnes Baltic Investmentsiga seotud dokumente. Läbiotsimisele järgnes advokatuuri hukkamõist.

Ka justiitsminister Märt Rask kinnitas algul, et advokaadibüroosse tungimine on midagi enneolematut.

Puhkenud vaidluse tulemusena sündis augustis lõpus justiitsministeeriumi väitel kokkulepe advokatuuriga, mille kohaselt advokatuuri liikmed lubasid end taandada äriühingute juhatusest.

Advokatuuri juhatuse esimees vandeadvokaat Üllar Talviste ja kantsler vandeadvokaat Rein Kiviloo eitasid sellise kokkuleppe olemasolu.

Pro Kapital Grupi aktsiate noteerimine lõpetati Tallinna väärtpaberibörsil tänavu septembris.

Autor: ÄP Online

Hetkel kuum