5. detsember 2001 kell 7:30

Kilk tahab odavamalt Pihkvasse

Eile allkirjaküpseks saanud Peipsi rahvusvahelise laevaliikluse leping teeb Tartu-Pihkva reisid küll võimalikuks, ent kauaoodatud turismibuumi võib hakata takistama kallis viisa, kirjutab Tartu Postimees.

Viis aastat Tartu-Pihkva laevaliikluse nimel tegutsenud ärimehe Rein Kilgi kinnitusel võivad praegused keerulised Venemaa viisa saamise tingimused ähvardada Tartu-Pihkva reisilaevandust reisijatepuudusega.

Eile lõppenud järjekordsete Venemaa ja Eesti ekspertide läbirääkimiste tulemusena saavad Eesti laevad sõita Venemaa territooriumil olevatesse sadamatesse, ütles Eesti delegatsiooni juht, teede- ja sideministeeriumi asekantsler Rene Treial.

'Paika pandud lepinguteksti kohaselt kinnitatakse iga aasta 31. jaanuariks nende aluste nimekiri, mis saavad vastastikku sadamaid külastada,' lausus Treial.

Treial avaldas lootust, et eile lõplikult kooskõlastatud leping saab Eesti teede- ja sideministri ning Venemaa transpordiministri allkirja järgmisel aasta algul.

Treiali kinnitusel on lootust, et laevaliiklus Tartu ja Pihkva oblasti vahel algab tuleval aastal, ent seni on korraldamata nii piiriületuspunktide kui tolli töö kahe riigi sadamates.

Hetkel kuum