Ülo Toomsalu • 5. detsember 2001 kell 6:35

Koolid viie aasta pärast erakätesse

Tallinna linnapea Tõnis Paltsu sõnul on projekti staadiumis audiitorfirma PricewaterhouseCoopersi ettepanek, mille kohaselt võiks linn riskide hajutamiseks koolide renoveerimisse kaasata enam erasektori raha, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Tegemist ei ole esimeses etapis erasektori hõlmamisega, vaid koolide majandamise kordaseadmisega. Tegemist on eraraha ehk pankade raha kaasamisega koolide finantseerimisse, mis tähendab, et raha ei tuleks enam linna taskust,? märkis Palts. ?See ei tähenda erasektori koolide omanikuks muutumist vähemalt mitte enne viit aastat. Ühiskond ei ole selleks valmis. Pangad finantseeriks koolide remonti ja direktorid saaks õpilaste õppimisvõimaluste tõhustamisele mõelda.?

Paltsu hinnangul peaks koolide rahastamine olema lahus linna eelarvest, sest see tagaks parema kontrollitavuse, läbipaistvuse ning võimaldaks pikaajalist finantseerimist. ?Rahastamine oleks võimalik viia näiteks 25 aasta peale, mis vähendaks ka linna koormust. Iga õpilase kohta peaks linn ja riik eraldama täpselt ühesuguse summa, ükskõik kus koolis ta käib.?

Hetkel kuum