Aktsiaselts Lacto ei ole pankrotiohus

07. detsember 2001, 00:00

ASi Lacto ja ASi Rapla Dairy ümber on järjekordselt tekitatud kuuldusi ähvardavast pankrotist. Oleme siiani mitte kulutanud enda energiat, et tegelda kuulduste ümberlükkamisega. Seekordne kampaania on aga senistest ulatuslikum ning toimub ajal, mil piimatoodete turu langus ja suvine Rapla Dairy eurolitsentsi peatamine on tekitanud nimetatud ettevõtetele tõepoolest probleeme.

Kuid Rapla piimakombinaat ei ole olnud pankrotis ja arvestades Rapla Dairy potentsiaali ainsa kiirestilahustuvat piimapulbrit tootva tehasena nii Skandinaavias kui Balti riikides, ning praeguses situatsioonis ei eksisteeri selleks ka majanduslikku põhjust. Rapla Dairy kiirestilahustuva piimapulbri müügiks 2002. a on olemas akreditiiviga kaetud lepingud 400 miljoni krooni väärtuses. Üksi see on piisav tõend ettevõtte tulevikuväljavaadetest.

Rapla Dairy on 2001. a 11 kuuga ostnud kokku 78 000 tonni toorpiima. Piima eest samal ajavahemikul tasutud summa on 245 miljonit krooni. Suurim ühes kuus piima eest makstud summa on pisut üle 30 miljoni krooni. Arvestades keskmist kuist mahtu üle 20 miljoni krooni ja normaalset turustamist häirinud eurolitsentsi peatamist juunist augusti lõpuni, samuti maailmaturu pulbrihindade langemist suviselt 2000 dollarilt 1400 dollarile, on hilinemised maksetega arusaadavad.

Seda mõistavad kõik Rapla Dairy hankijad ja koostööpartnerid ning näevad koos ettevõttega probleemist ülesaamist juba lähikuude jooksul. Võlgnevustele on laos kate kauba näol olemas ja nende korraliku hinnaga realiseerimine nimetatud aja jooksul teostatav.

Lacto on 3 aasta jooksul investeerinud tehase ehitusse ja arendamisse samuti ligikaudu 300 miljonit krooni. Praeguseks on võlg Hansapanga ja Hansaliisingu ees kokku umbes 100 miljonit. Igal aastal saavad Hansapank ja Hansaliising kokku intresside ja põhivõla maksetena umbes 30 miljonit krooni. Need on tegelikud numbrid.


Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 12:09
    Otsi:

    Ava täpsem otsing