10. detsember 2001 kell 6:23

Läti teeb kavandatava tselluloositehase kohta veel ühe uuringu

Läti valitsus on otsustanud Soome Mesäliitto ja Rootsi Södraga Lätti kavandatava tselluloositehase kohta tellida veel ühe ekspertuuringu lisaks tänaseks juba valminud 12 hinnangule, kirjutab nädalavahetusel Helsingin Sanomat.

Pole veel teada, kes uue uurimuse teeb ning palju see maksab. Igatahes on Läti tuleva aasta riigieelarves Baltic Pulp projekti tarvis eraldatud vaid 50 000 eurot, mis on enam kui kümme korda vähem kui sel aastal.

?Reaalne olukord on muutunud,? ütles Läti uus läbirääkija Margeris Krams põllumajandusministeeriumist. Kuna Läti on otsustanud, et ei anna tselluloositehasele raieõigusi vaid osaleb projektis rahaga, tuleb nüüd välja selgitada selle otsuse mõju eelarvele ning riigivõlale.

Läinud nädalal andis valitsus riigi metsafirmale korralduse osta tselluloositehase jaoks maad Krustpilsis Jekabpilsi maakonnas enam kui ühe miljoni euro väärtuses.

Kramsi hinnangul võidaks Läti tselluloositehasest veelgi enam kui sinna kõrvale rajataks ka kaasaegne paberitehas.

Läbirääkimised Läti valitsuse ja välisinvestorite vahel Läti suurima 900 miljoni euro suuruse investeerimisprojekti üle on takerdunud vaidlusesse tooraine üle. Metsaliittö on teatanud, et ei soovi ebakindlasse projekti rohkem investeerida.

Hetkel kuum