Peeter Raidla • 10. detsember 2001 kell 13:22

Tõnis Paltsi intervjuu järg

Tõnis Paltsi intervjuu teine osa.

<B>Te vormistasite oma kuulumise Isamaaliitu alles pärast linnapeaks saamist. Kas te nüüd kahetsete oma parteistumist?</b>

Ma ei seoks neid asju. Mina tulin siia linnapeana tööd tegema ja minu astumine Isamaaliitu oli üks selle tingimusi. Mulle endale tundub, et ma pole seda tööd sugugi halvasti teinud.

<b>Kas te ise usute, et reformierakonna ja keskerakonna liit suudab koostööd teha?</b>

See on rohkem nende küsimus. Kui nad peaksid koos võimule tulema, siis ma loodan, et nad jätkaksid alustatud protsesse ja mõistusepärast investeerimist. Investeerimist arengu, mitte valitsemise pärast. See on minu ainuke soov.

Usun, et kui järgmise aasta eelarve võetakse vastu vähendatud laenukoormusega, siis see on tegelikult petmine. Sest hiljemalt poole aasta pärast tullakse selle juurde tagasi, siis juba lisaeelarve kaudu.

<b>Mis juhtub, kui linna eelarve jääb vana aasta sees kinnitamata?</b>

Eelarve heakskiitmiseks on aega märtsini. Eelarvega viivitamine hakkab mõjutama investeeringute ettevalmistamist. Linn suudab normaalselt edasi elada, üksnes areng pidurdub. Seega mingit katastroofi ei juhtu.

<b>Millised kompensatsioonid on ette nähtud teie töölepingus juhuks, kui te olete sunnitud linnapea kohalt lahkuma?</b>

Andke andeks, ma ei tea seda. Kirjutasin küll lepingule alla, aga olen selle ära unustanud. Tulin siia tõesti ainult missiooni pärast.

Mul on siiani oma auto ja autojuht, kellele ma ise palka maksan. Julgen öelda, et ma ei toida oma peret linnavalitsuses töötamisega. Kulutan selleks nii-öelda vana rasva. Mul on aktsiaportfelle nii siin kui seal. Summadest ma rääkida ei soovi. Kui just maailma revolutsiooni ei tule, siis jätkub mulle sellest minu tagasihoidliku elustiili arvestades aastateks.

<b>Millega siis tegelema hakkate, kui teid linnapea ametist priiks tehakse?</b>

Ei ole sellele mõelnud ega pea ka otstarbekaks sellele mõelda. Kui see peakski juhtuma, siis ei ole mul mõtlemisega kiiret.

Hetkel kuum