Uus võim asubTallinna Vett kontrollima

19. detsember 2001, 08:07

Uus abilinnapea Toomas Vitsut soovib kiiresti moodustada monopoliseisuses Tallinna Vee juurde kontrollorgani, mis asub jälgima lepingujärgsete kohustuste täitmist ning vee hinna õiglast kujunemist, kirjutab Eesti Päevaleht.

Ettevõtlusametit kureeriva Vitsuti sõnul ei sea Keskerakonna ja Reformierakonna uus koalitsioon põhieesmärgiks Tallinna Veest võimalikult suure kasumi teenimist. ?Seisame selle eest, et tariifid pidurdamatult ei kasvaks, sest see seaks ohtu paljude linnakodanike toimetuleku ning Tallinna ettevõtete konkurentsivõime,? ütles Vitsut.

Loodav eriõiguslik kontrollorgan jälgiks Vitsuti sõnul eelkõige õiglase vee hinna kujunemist ning Tallinna Vee võetud investeeringu kohustuste täitmist.

Kontrollorgani rolliks saab ka vee kvaliteedi ning liitumistasude määrade põhjendatuse tagamine. Vitsuti hinnangul ei ole õige, et vee kvaliteedi hindamise puhul on seni heaks kiidetud Tallinna Vee tehtud mõõtmised. ?Tallinna Vesi kontrollib enda poolt puhastatud vee kvaliteeti, andes seega ise hinnangu oma tööle. Olukord oleks hoopis teine, kui eriõiguse kontrollorgan oleks alustanud õigeaegselt tööd,? lisas Vitsut.

Tema sõnul tuleb avada sihtotstarbeline erikonto Tallinna Vesi liitumistasude osaliseks kompenseerimiseks, sadevete kanalisatsioonitrasside rajamiseks ja kanaliseeritud tänavate katete taastamiseks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing